Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-10-30T11:04:48+01:00
Sadze, ze dar, bycie darem (czy raczej uczenie sie tego), bezinteresowne darowanie sie, jak tez przyjmowanie daru. Wymaga spotkania, dialogu, obecnosci. A moze mozna byc darem na odleglosc? wirtualnie? przez telefon?
Czlowiek powinien znac siebie , jak tez swoje mozliwosci, ktore chce zaofiarowac. Moze lepsze slowo – zaproponowac, i umiec tez dar przyjac, jak tez miec gleboka swiadomosc, ze zawdziecza go nauce.
Bycie darem to nie stan, mysle, ale proces przechodzenia od nauczania pragnacej wlasnego szczescia, do milosci wlasnie jako daru. Cale zycie uczymy sie i jesli to dla nas wazne byc darem.Środki bogate daja sie poznac w wiedzy jaka niesie nauka.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-30T11:12:42+01:00
Moja codzienna praca - uczenie się jest dla mnie i innych darem ,
ponieważ ucząc się cały czas zdobywam wiedzie , zapamiętywuje coś.Nauka kształtuje mój charakter to co czytam, powtarzam daje mi do myślenia i jest to dla mnie darem,bo bez nauki, zdobywania wiedzy najprawdopodobniej nikt z nas w życiu by nic nie osiągnął!
Każdy był by głupi i nic by nie wiedział. Można o tym pomyśleć teraz , przypomnieć sobie jak w pierwszej klasie albo przedszkolu nie chcieliśmy się uczyć ,ale gdybyśmy tego w tedy w ogóle nie robili to najprawdopodobniej nie umielibyśmy czytać i pisać! Każdy pomyśli po co mi pisanie albo czytanie ,ale jak w takim razie można było by się obsługiwać np. komórką - chcąc napisać sms-a. My teraz też jesteśmy tak jak w tedy w przedszkolu - jeśli się teraz nie nauczymy to w przyszłości będziemy głupi , a ci mądrzy będą się z nas śmiać, ponieważ nauka kształtuje nasz charakter , uczy nas żeby pomagać innym i to właśnie robimy ,a przynajmniej powinniśmy robić.KONIEC
2009-10-30T11:37:57+01:00
Moja codzienna nauka jest darem dla mnie i innych, ponieważ gdyby nie ona my bylibyśmy niemądrzy. W świecie byłby bałagan. Dzięki umiejętnością możemy łatwiej zdobyć pracę. Przydaje ona nad się w życiu codziennym. Kiedyś nie było tak łatwo o to, aby iść do szkoły. Za szkołę trzeba było płacić. Ubodzy ludzie byli poszkodowani, bo nie ważne było czy są zdolni czy nie byli skazani na pracę w polu. Ich marzenia nigdy nie zostały zrealizowane. Teraz wystarczy odrabiać prace domowe i się uczyć, a nasze marzenia się na pewno spełnią, dlatego uważam iż nauka jest dla mnie darem.