Mogę prosić o notatkę z tematu "Zbrodnie hitleryzmu" z klasy 3gim. podr. "Przez wieki" nowej ery? Potrzebuję jej na poniedziałek a ja mam stary podręcznik i nie ma w nim tego tematu;/ bardzo proszę o pomoc
tak na 2 strony powinno wystarczyć

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T21:34:00+01:00
1.Wobec ludności żydowskiej III Rzesza stosowała specjalną politykę tworząc system zamkniętych dzielnic dla Żydów tzw.gett.Największe z nich było w Warszawie w1941r. zamieszkałe 0,5mln Żydów , którzy w następnych latach zostało przez Niemców wywiezone do obozów zagłady.
2.Styczeń 1942r. podczas konferencji w Wannsee pod Berlinem władze nazistowskie podjęły decyzję o wymordowaniu ludności Żydowskiej w Europie.
3.Miejscem zagłady(schoach,Holocaust)stały się okupowane tereny POlskie. Największe z nim byłu w Chełmie nad Nerem,Bełszcu,Sobiborze,Treblince,nad Majdankiem i Oświęcim Brzezinka.Ten ostatni stał się największym cmentarzem świata.
4.W wyniku zastosowania przemysłowych metod mordowania w komorach gazowych(cykon B) a także masowych rozstrzeliwań na wschodzie z3,5mln Polskich żydów przeżyło mniej niż 0,5 mln.W europie ok.6mln.
5.Symbolem walki na zachowanie ludzkiej godności w obliczu śmierci stały sie powstania zbrojne w gettcie w tym największe które wybuchło w warszanie 19.kwietnia.1943.