Odpowiedzi

2010-03-27T19:29:41+01:00
Aniela pewnego dnia poznała chłopca. Miał na imię Paweł. Pochodził z Poznania. Nastolatka zakochała się w nim i postanowiła się znalezć w pobliżu niego. Zdała egzamin do szkoły średniej i została przyjęta. Udała się do kuzyna swojego ojca chcąc tam zamieszkać. Ciotka Lila wynajęła jej pokój. Zamierzenie dziewczyny powiodło się. Nieoczekiwanie stała się świadkiem ponurego wydarzenia u państwa Kowalików. Postanowiła pomóc gospodyni i ustaliła plan działania. Ucharakteryzowała się na prowincjonalną dziewczynę. I udała się do domu wicedyrektor, biorąc całą winę na siebie. Spotkała tam Pawła, który nie poznał jej. Tam podjęła pracę pomocy domowej. Obserwowała ukochanego i skutkiem tych obserwacji stopniowo zmieniało się jej uczucie do sympatii. Czasami trudno było jej pogodzić pracę z nauką. Początkowo nie uczyła się, ale z czasem polubiła naukę. Jej pasją był teatr. Podczas jednej z prób w domu Pawła ujawniła swoje zainteresowania i jej powierzono rolę Hamleta. Po incydencie w kawiarni Paweł rozpoznał Anielę. Ojej historii dowiedzieli się również domownicy, lecz nikt jej nie potępił. Dzięki zrozumieniu i życzliwości Anieli było łatwiej żyć. Przyznała się do błędów, które wcześniej popełniła. Postanowiła się zmienić.
7 3 7
2010-03-27T19:35:21+01:00
Aniela Kowalik na na wybrzeżu portu rybackiego poznaje Pawła Nowackiego. Już po krótkiej wymianie zdań dziewczyna, wsiada do samochodu nieznajomego i wyrusza z nim na plaże, gdzie miejsce ma pierwszy pocałunek i wyznania miłosne. Wkrótce jednak para rozdziela się, a ponowne spotkanie nie dochodzi do skutku. Następnego dnia Paweł powraca do rodzinnego Poznania.
Aniela nie może zapomnieć o niedawno poznanym chłopaku. By na dobre nie utracić kontaktu z pierwszą miłością decyduje się na kontynuację nauki w poznańskim liceum poligraficzno-księgarskim. Niestarannie ubrana, z gumiakami na nogach przyjeżdża więc do obcego miasta i odwiedza Mamertów, gdzie głową rodziny jest brat Józefa Kowalika, ojca Anieli. Nastolatka wzbudzając w krewnych litość spowodowaną niechlujnym wyglądem oraz ckliwą historyjką o złej macosze i przyrodnim bracie, zostaje tymczasowo przyjęta pod dach Kowalików. Wkrótce udaje się też do właścicielki kamienicy, ciotki Ligii Muszyńskiej, w sprawie wynajęcia pokoju.
15 4 15