Odpowiedzi

2010-03-27T19:27:56+01:00
Romeo i Julia

Akcja działa się w Weronie, mieście włoskim, w którym żył Romeo- dorosły już chłopak, oraz Julia - młoda dziewica. Pewnego razu spotkali się na balu u Kapuletów i pokochali się od pierwszego wejrzenia. Na przeszkodzie ich miłości stała kłótnia między ich rodzinami. Po niedługim czasie od poznania się tych dwóch osób Tybalt z rodziny Julii próbował zabił Merkucja, kuzyna Romea. Romeo, więc w przypływie emocji zabił Tybalta i za to został wygnany z Werony.
Julia z tęsknoty zwróciła się do tamtejszego księdza o pomoc, ten dał jej miksturę, która miała sprawić, że zapadnie ona w długi sen i będzie wyglądać jak nie żywa a w tym czasie on powiadomi Romea, że może przyjść do niej i z nią wyjechać. Lecz przez pomyłkę Romeo nie otrzymał powiadomienia od księdza i wrócił do Werony z silną miksturą, która zabijała od razu po spożyciu. Romeo wybrał się więc do Werony z ową miksturą i przy Julii, która jeszcze spała wypił tą miksturę i umarł. Julia budząc się zobaczyła ciało Romea a chciała być z nim na wieki, więc wypiła resztkę mikstury i też umarła.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T19:34:02+01:00
Ostatnio na lekcji poznałam bohaterów sztuki pt. ,, Romeo i Julia,,. Bardzo zainteresowało mnie ich uczucie oraz przyczyny jego niespełnienia.
Głównym powodem tragedii był konflikt rodów, z których pochodzili. Była to przyczyna nieodpowiedzialnej decyzji, jaką był potajemny ślub. Nie było bo z tym problemu, gdyby nie decyzja rodziców Juli o jej za mąż pójściu za Parysa, co było by dużym grzechem. Było to przyczyną szybszego przebiegu wydarzeń.
By uniknąć wymuszonego ślubu, Julia wraz z Ojcem Laurentym obmyślają bardo niebezpieczny plan, który nie koniecznie miał zakończyć się powodzeniem. Mimo to bohaterka podjęła ryzyko.
miała być uśpiona przez miksturę opracowaną przez mnicha. Brat Wawrzyniec napisał także list do Romea, jednak przez niekorzystny splot wydarzeń nie został on dostarczony do adresata.
Gdy Romeo został poinformowany o śmierci Juli, ponieważ wszyscy tak myśleli, przybył do rodzinnego grobu Capuletów. W przypływie emocji popełnił samobójstwo. Julia po przebudzeniu zaślepiona miłością, także zabija się.
Ta miłość od początku nie miała głębszej przyszłości. Przyczyn niepowodzenia było wiele, od młodego wieku bohaterów, po niekorzystny splot wydarzeń, takich jak np. wygnanie Romea z Werony.