1)Jaki rodzaj trnasportu wykorzystywany jest najczęściej do przewozu ropy i przetwarzanych z niej produktów?
2)Wyjaśnij, dlaczego statki przewożące ropę nie zawijają do portu?
3)Opisz zmiany, jakie mogły nastąpić w życiu Beduinów w wyniku odkrycia złóż ropy naftowej ?

1

Odpowiedzi

2010-03-27T21:45:04+01:00
1. Ropę najczęściej transportuje się samochodami ciężarowymi przystosowanymi do transportu ropy. Ropa przetwarzana jest na paliwo do samochodów benzynowych i diesli. Ropa jest łatwopalnia i używana jest też jako rozpuszczalnik np. do farb. Wykorzystywana jest też do upiększania urody kobiety chodzą na specjalne zabiegi i polewają ręce ropą i zapobiegają wirysą i wysuszaniu.
2. Statki przeworzące ropę nie cumują do portu, ponieważ było by to niebezpieczne i ryzykowne ponieważ statek móbły wybuchnąć i uszkodzić port. Ropa mogłaby się rozlać do wody i inne statki mogły by spłonąć. Przyczynia się to też do tego, że ryby które żyją w wodzie w porcie mogłyby umrzeć i wyginąć. Rybacy wkładają wędki i sieci do wody mogliby wyłowić trującą rybę i się zatruć. Statką z benzyną jest ZAKAZ CUMOWANIA DO PORTU!!!
3. Beduini potrafili by sami bez pomocy patyków rozpalić ogień. Potrafili by jeździć samochodami tankując paliwo. Tymi złymi cechami było by to, że araby mogły by spalić swoje miasta i spowodować wielki chaos na świecie. Bedunim przydałaby się benzyna w ich czasach, ale musilei by bardzo uważać i nauczyło by to ich ostrożności powagi w mieście.

Myślę, że pomogłem:)