Jak pomóc osobom niepełnosprawnym godnie żyć ?
Chodzi też o rzeczy materialne np. windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
prosze o własne odpowiedzi bez tego typu:"Napisz, ze ludzie nie pełnosprawni czesto są odrzucani przez ludzi zdrowych. Trzeba rozmawiać z nimi, traktować ich jak normlanych,zwykłych, ludzi.Pomogać im w czynnościach z którymi mają kłopot przez swoją chorobe."

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-30T15:26:06+01:00
Ludzie niepełnosprawni maja bardzo cięzkie zycie dlatego nie powini być odrzucani przez spoleczeństwo. zdrowi ludzi powinni zwracac wieksza uwage na takie osoby, a nie ich izolować. nasze pństwo powinno sie postarać o ułatwienie im zycia, bowiem na ulicach miast sa same przeszkody i to o nie powinni sie zatroszczyc np: powinny byc toalety przystosowane dla niepełnosprawnych, integracyjne przedszkola i szkoły dal dzieci, parkingi.
18 4 18
2009-10-30T15:28:09+01:00
Trzeba przede wszystkim sukcesywnie likwidować bariery architektoniczne takie jak wysokie krawężniki,schody.strome podjazdy,niemożność dostania się do instytucji , biur,sklepów.Otwarcie się na ludzi sprawnych inaczej,edukacja o potrzebach i burzenie różnych śmiesznych mitów.I dotarcie do ludzi o ograniczonej wyobrażni,że np.pies przewodnik to nie jest zagrożenie dla otoczenia tylko przyjaciel i pomocnik w codziennym życiu osoby niepełnosprawnej.
12 4 12