Odpowiedzi

2009-10-30T15:24:51+01:00
Tak, ponieważ każda decyzja niesie ze sobą ryzyko. W tym przypadku może się zdarzyć, że kiedyś opuścisz swojego oswojonego przyjaciela, a w tedy bardzo prawdopodobne, że on będzie smutny, popłacze się.
1 2 1
2009-10-30T15:26:30+01:00
Nie zgadzam sie z tym pojęciem ponieważ nic nie niesie ryzyka do łez,np. Jasio popłakał się bo brat zabrał mu batonika.Więc sie nie zgadzam.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-30T16:18:31+01:00
Zgadzam się z tym , że decyzja oswojenia nie się ze sobą ryzyko łez. Za nim poznamy drugiego człowieka jest on dla nas obojętny, nie zwracamy na niego uwagi. Wszystko zmienia się wtedy kiedy nawiązujemy z druga osoba bliższy kontakt. Pomiędzy jednym, a drugim człowiekiem tworzą się bardzo silne więzi. Rozmawiamy z taką osobą, cieszymy się z jej szczęścia i płaczemy w smutnych chwilach. Pierwszym argumentem na potwierdzenie słów lisa może być np. rozstanie. Zazwyczaj nie jest to nic miłego. Na pewno jest to przykra chwila dla osób, które się przyjaźniły i wspierały w trudnych chwilach. Może to być wstrząs dla przyjaciela, który raptem zostaje sam ze sobą i ze swoimi problemami.
Kolejnym argumentem na słuszność tej tezy może być czyjaś choroba. Nigdy nie wiemy co przyniesie dzień. Dawniej mówiono, że fatum nie można oszukać. Znajdzie nas nawet w najdalszym krańcu świata. Tak jak wspominałam nie wiemy co nas czeka. Bliska osoba może z dnia na dzień zachorowac na ciężką nieuleczalną chorobę lub ulec śmiertelnemu wypadkowi.
To na pewno trudne chwile dla drugiej osoby.
Zdrada to bardzo popularne zjawisko. Często zdarza się, że poznajemy kogoś innego z kim na pozór rozumiemy się lepiej. Odstawiamy wtedy na bok przyjaciela, który służył jak skała przy naszym boku. Czy w takim przypadku mało jest łez? Druga osoba czuje się zdradzona, porzucona w kąt jak gorszy bezużyteczny model.
Słowa lisa są bardzo mądre. Oswojenie się z drugą osoba wymaga czasu. Czasami wydaje się, że będziemy przyjaźnić się z kimś do końca życia, że to jest właśnie to. Nic bardziej mylnego. Nikt nie stanie się twoim wiernym przyjacielem w ciągu kilku tygodni czy miesięcy . Prawdziwa przyjaźń wymaga wyrzeczeń, poświęceń. Prawdziwym przyjacielem okazuje się ta osoba, która zawsze bez względu na okoliczności trwa przy tobie i wspiera Cię. Ludzie nie powinni szybko przywiązywać się do rówieśników. Później okazuję się, że to nie było to, że nie wyszło - i cierpi się. Dlatego nie bądźmy rozczarowani, kiedy okaże się, że dana osoba nie spełnia naszych oczekiwań, lub z innych, niezależnych od niej przyczyn będzie musiała się z nami rozstać.
1 3 1