Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T22:35:24+01:00
Pewnego dnia udało mi się złowić złotą rybkę.Była śliczna i bardzo malutka. Patrzyła na mnie błagalnym wzrokiem i powiedziała:

- Jeśli mnie uwolnisz spełnię twoje jedno życzenie.

Bez chwili zastanowienia powiedziałem:

- Dobrze uczynię to.

Wypuszczając ją do wody poprosiłem:

- Chcę być bogaty.

Rybka odrzekła:

- Dobrze. Uczynię to, ale musisz pamiętać o konsekwencjach, jakie niesie za sobą to życzenie. Może się okazać, że będziesz nieszczęśliwy.

- Co ty wygadujesz?! Jak będę miał pieniądze, będę miał wszystko.

I poszedłem do domu sprawdzić czy moja prośba się spełniła. Wszedłem do mieszkania, a tam moim oczom ukazała się cała góra pieniędzy na środku pokoju. Zaczełem skakać z radości


Od tego czasu maje życie uległo całkowitej zmianie. Miałem bardzo dużo przyjaciół, których zapraszałem co sobotę na partyjkę szachów i dobrą Whiski. Obdarowywałem ich kosztownymi prezentami. Po pewnym czasie zauważyłem, że mój majątek skończył się i że nie mam za co żyć. Liczyłem na moich przyjaciół, ale kiedy powiedziałem im, że nie mam już żadnych pieniędzy, odwrócili się ode mnie.Dopiero wtedy zrozumiałem o czym mówiła złota rybka. Myślałem, że za pieniądze można kupić wszystko, ale bardzo się myliłem.Ci, którzy mnie otaczali, byli mną zainteresowani, tylko wtedy gdy byłem bogaty. Teraz już wiem, że pieniądze szczęścia nie dają. Z bogatego zmieniłem się w biednego. Teraz też mam przyjaciół, ale wiem, że są prawdziwi, bo jak mówi stare, mądre powiedzenie: "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Jest to kolejna życiowa rada jakiej się nauczyłem, dzięki rybce.
1 1 1