..1.tytuł................2 rodzaj filmu..aktorski czy animowany.............3rezyseria...............4 główne role..........5 krótkie streszczenie............6.twoja opinia i jej uzasadnienie

recenzja do filmu..alicja w krainie czarów


Plan do recenzji

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T01:02:20+01:00
1.Alicja w Krainie Czarów/Alice in Wonderland (2010)
2.Aktorski
3.Tim Burton
4.W roli tytułowej występuje Mia Wasikowska jako Alicja, wraz z nią w filmie graja Johnny Depp jako Szalony Kapelusznik, Helena Bonham Carter jako Czerwona Królowa, Anne Hathaway jako Biała Królowa oraz Alan Rickman jako Pan Gąsienica.
5.Kiedy Alicja była małą dziewczynką, pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i niespodziewanie znalazła się w fantastycznym i nieco dziwacznym świecie zwanym Krainą Czarów, gdzie żyją bajkowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty, a mieszkańcy obchodzą nie-urodziny.Gdy Alicja skończyła 19 lat wróciła do rzeczywistości by spotkać się ze znajomymi. Doszło do tego, że Alicja uciekła przed swoimi zaręczynami. Biegnąc przez las zauważa głęboką norkę, zagląda w jej głąb i wpada do magicznej krainy. Okazuje się jednak, że Kraina Czarów również się zmieniła. Pod jej nieobecność Czerwona Królowa umocniła swoją władzę i nadal sprawuje rządy silną ręką, która sprawuje również kontrolę nad smokiem Jabberwockym. Natomiast klasyczny już Biały Królik nadal się spieszy myśląc, że się już dawno spóźnił.
6. Film jest nieco fantasy, gdyż występują tam akcje i postacie realne oraz nieprawdopodobne

(punkty: 4 i 5 są skopiowane z wikipedia.org)
1 5 1