Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T11:21:57+02:00
'' Jeśli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dąży, laur zwycięzcy musi do nas należeć ''
- te słowa,wypowiedziane przez Leonida Teligę są penego rodzają sentencją. Niosą one wartości ponadczasowe,wartości które w naszym życiu zwasze były,są i będą obocne.
Otóż każdy człowiek,obiera sobie jakieś określone cele, zadania, które chce zrealizować.Musimy zrozumieć że wszystko w życiu jest możliwe jęsli bardzo sie tego pragnie.Aby spełniały sie nasze marzenia trzeba najpirw uwierzyć w to,że się spełnią.Bez wiary nic nie jest możliwe do osiągnięcia.Patrząc na to z naukowego pukntu widzenia musimy trochę oszukać naszą psychikę. Nawet jęsli nasz cel jest bardzo trudny do zdobycia, nie możemy dopuścić do siebie myśli, że może się nie udac. W głebi musimy całym sercem i umysłem w to uwierzyć. Wtedy nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.
"Człowiek jest stworzony, aby przekraczać siebie" powiedzaił kiedyś Emanuel Mounier. Swłowa te wiąża sie ze słowami Leonida Teligi.
Każdy ma zakodowane jakieś granice. Jedank ludzie są po to żeby udowadniać ze te granice można porzekraczac. Ze do zwyciętwa potrzebny jest upór i wiara.

Nawet jeśli nie osiągniemy naszego celu w całości i tak jesteśmy zwycięzacami.Bo czasem nie jest zwycięzcą ten, kto wygrał lecz kto nie poddał się w ciągu walki.Te przemyslenia możemy też podsumowac cytatem: "Dopóki walczysz, jesteś zwyciezcą".
1 1 1