Odpowiedzi

2009-10-30T16:28:22+01:00
Droga Kasiu!!
Chciałabym CI opowiedzieć o mojej nowej koleżance Ani Shirley.
Ania z wyglądu jest ruda i ma piegi.Nosi bardzo nie ładne ubrania.Koledzy z mojej klasy mówią na nią marchewka trochę mnie to wkurza bo jest to moja przyjaciółka!!Ania jest bardzo miła,sympatyczna,życzliwa,koleżeńska.MA bardzo bujna wyobraźnię. Rudowłosa dziewczynka jest moją najlepszą przyjaciółka.Zawsze mogę się jej zwierzyć ze wszystkiego.Nasze spotkania zawsze są sympatyczne.Nie ma takiej drugiej dziewczynki jak Ania.
Mysle ,ze odpiszeszna mój list.Pozdrawiam Cię.

Diana
2 3 2
2009-10-30T16:35:49+01:00
30.10.2009r.......?
Drogi .......?
Cześć.... Co tam u Ciebie ?. U mnie wszystko dobrze jak na razie. Uczę się dobrze. Do nas do klasy doszła nowa koleżanka Ania Shirley. Siedzę z nią w ławce.
Jest sierotą. Rodzice zmarli w wyniku epidemi gdy miała trzy miesiące. przygarnęli ją państwo Thomas, a później państwo Hammond, gdy Ania podrosła, pomagała w gospodarstwie domowym i w opiece nad mniejszymi od niej dziećmi; potem znalazła się w Domu Sierot, a natepnie na Zielonym Wzgórz; w dzieciństwie nie znalazła miłości, życzliwości. Jako 11-letnia dziewczynka była szczupła, chuda, rude, marchewkowe włosy, mnóstwo piegów na twarzy, duze, ladne, zielone oczy, prosty, ksztaltny nos; ubranie szare, niemodne, przyciasne sukienki. Jako16-letnia panienka:wysoka, szczupła zgrabna, ma piękne kasztanowe włosy, ladne oczy, piekny, prosty nos, jasna cera (piegi stały sie niewidoczne).
Dziewczynka była: uparta, ambitna, wytrwala, miala gwaltowny, wybuchowy temperament, byla zapamietala w gniewie, zdolna, oczytana, bardzo dobrze sie uczyla, marzycielka, o wielkiej wyobrazni, odpowiedzialna, potrafila sie odwdzięczyć Mateuszowi i Maryli, zrezygnowala ze stypendium, aby zaopiekowac sie Marylą. Wraz z upływem lat stawala sie bardziej opanowana i stonowana oraz zrównoważona. Była wrażliwa na piekno przyrody. Szcera , prawdomowna, bezposrednia, optymistycznie patrzyla na swiat, wierna lojalna w przyjazni.
Ania Shirley to jedna z najsympatyczniejszych i najbardziej oryginalnych postaci literackich. Zadziwia swoją fantazja i bogactwem wyobrazni, imponuje wytrwaloscia, odwaga i pogoda ducha niezwykla u jednastoletniej dziewczynki o tak smutnej przeszlosci. Zawsze jednak chciala postawic na swoim totez byla uparta i impulsywna. Ania jest pelna nadziei i optymizmu. Dzieki temu jej zycie rzeczywiscie zaczyna ukladac sie szczesliwie. Ania-to bohaterka niezwykle pozytywna. Warto ja nasladowac, poniewaz uczy nas ona dobroci wzhledem innych ludzi , zwierzt i roslin. Dla mnie Ania jest pozytywna postacia i pezykladem, a jednoczesnie symbolem wytrwalosci i odwagi.
Bardzo się cieszę że doszła do mnie do klasy . zaprzyjażnie się z nią i staniemy się przyjaciółkami od serca. Barzdzo cię pozdrawiam i życzę dobrych ocen w nauce


...........


Absolutnie konieczne elementy listu
1 miejscowość data (prawy górny róg)
2 Nagłówek (zwrot do adresata na środku poniżej pierwszego elementu
3 zasadnicza treść listu w kompozycji w r z akapitami(wstęp rozwinięcie zakończenie)
4podpis nadawcy(prawy dolny róg)
5 zwroty grzecznściowe pisane wielką literą
6 może być ps

jak ci się nie podoba mój list to maż absolutnie konieczne elemeny listu powyżej^tak na wszelki wypadek pozdro:)


2009-10-30T21:33:35+01:00
Cześć.
jak leci.? Bo u mnie jest spoko. dzisiaj poznalem nowa kolezanke. nazywa sie Ania Shirley. nie ma rodzicow, poniewaz zmarli gdy byla malym dzieckiem. zamieszkala u maryli i mateusza.
Ma mnóstwo piegów na twarzy, duze, ladne, zielone oczy
jest uparta, ambitna, wytrwala, zdolna,bardzo dobrze sie uczy, marzycielka, o wielkiej wyobrazni, odpowiedzialna, potrafi sie odwdzięczyć Mateuszowi i Maryli. Mysle ze sie zaprzyjaznimy :)pozdrawiam cie serdecznie