Odpowiedzi

  • z13
  • Rozwiązujący
2010-03-28T12:46:00+02:00
Droga Agnieszko!
Jak wiesz mieszkam w mieście i chciałam ci o tym trochę opowiedzieć.
Zycie w mieście z jednej strony jest dobre a z drugiej złe, dobre dlatego że mogę rozwijać się kulturowo ze względu na teatr, kino itp. jest tu wiele ciewawych miejsc i bardzo dużo innych rzeczy które wpływają na to że zapewnię sobię dobrą przyszłość. Miasto może też źle wpływać ze względu na wszelkie zanieczyszczenia, hałas i małą ilość roślinności. powietrze w mieście nie jest tak zdrowe jak na wsi lub poza miastem. Życie w mieście jest korzystne ale nie tak bardzo jak na wsi, miasto to pęd życia, wielkiego ruchu i zamieszania. wiele ludzi z miasta wyjeżdża poza nie aby oderwać się od codzienności i odpocząć, aby czuć się lepiej, gdybym miała wybrać między miastem a wsią wybrałabym wieś...
Serdecznie Cię pozdrawiam, napisz co ty o tym sądzisz :)
Mariola
1 3 1
2010-03-28T12:49:27+02:00
Droga Mario!
Na wstępie chciałam cie serdecznie pozdrowić i przepraszam, że tak późno odpisuje na Twój list.
Ostatnio pani od polskiego zadała nam prace dotyczącą wad i zalet życia w mieście. Czy więcej jest zalet, czy wad? Sama nie wiem. Uważam, że w mieście jest dużo więcej atrakcji, szczególnie teraz, kiedy przyszła wiosna. Dużo koncertów, pikników. A w Sylwestra coraz to nowsze pomysły na spędzenie czasu - dyskoteki, bale. W mieście można nie tylko zaczerpnąć rozrywki, ale też kultury. Muzea, wystawy, biblioteki - z tego wszystkiego możemy korzystać bezpośrednio w mieście, a w mniejszych miasteczkach nie mamy takich możliwości. Wszystko to jest na pewno jedną wielką zaletą miast. Wadą na pewno jest hałas i zanieczyszczenia. Ludzie mieszkający w kamienicach przy ulicach codziennie słyszą samochody, autobusy, krzyki przechodniów. Na wsi zawsze lepiej- łono natury, las, jezioro. Ogółem spokój.
Mam nadzieję, że odpiszesz szynko na mój list i że utwierdzisz mnie w przekonaniu, iż mam rację. Pozdrawiam serdecznie ciebie i twoja rodzinę.
Aneta
1 1 1