Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T13:25:36+02:00
Ania Shirley to tytułowa bohaterka powieści pt,,Ania z Zielonego Wzgórza''.
Była ona jedenastoletnią dziewczynką,sierotą którą zaadoptowali rodzeństwo Cutberts.
Gdy Ania trafiła do przybranych opiekunów była bardzo chuda.Często ubierano ją w brzydkie,niemodne sukienki.Twarz miała bladą i piegiegowata.Na jej twarzy widnialy duże,zielonoszare oczy,szerokie usta i oczywiscie ładny nosek.Włosy miała gęste i rude,najczęsciej splecione w dwa warkocze.
Dziewczynka była bardzo wrażliwą osóbką,najczęsciej,gdy ktos krytykował jej wygląd, tak jak zrobił to Gilbert,nazywając ją ,,marchewką.
Miała bujną wyobraźnie, która niejednokrotnie platała jej figle. Tak było na spacerze w ,,Lesie Duchów'', gdy wydawało się jej,że widzi duchy i różne straszne postacie.
Była równiez pomysłowa,poniewaz umiała wymylać różne romantyczne nazwy.Ania miała również negaatywne cechy.Dziewczynka była bardzo gadatliwa,dręczyła Marylę oraz innych przyjaciół swoimi opowieściami.Była tez roztrzepana i lekkomyślna na co najlepszym przykladem jest wejscie na dach.
Gdy Ania stała sie 16-stolenią panienką, bardzo zmienił sie jej wygląd oraz charakter.
Nie była juz chuda,ale szczupła i zgrabna.Ubierała się skromnie i gustownie.Żywe,ogromne oczy,wciąz miały tę samą barwę,a za to kolor włosów zmienił sie na kasztanowy.
Była pomocna,gdyż pomogła Matyli w trudnych chwilach.
Wytrwale dązyła do postawionych przed sobą celów.
Była bardzo wierna swojej przyjaciółce Dianie, mimi poznania nowych ludzi.
Ania byla ambitna,szybko naprawiala swoje błedy chociaz czasami była zbyt dumna, aby sie do nich przyznac.bardzo pokochala Marylę i szanowala ją.Uwielbiała Mateusza,w którym czuła pokrewna dusze.Swoja przyjaciólke Diane obdarzyla wielkim zaufaniem i serdecznascią.
Myślę,że w dzisiejszych czasach nie ma takich dziewczynej jak Ania , które ambitnie dąza do realizacji swoich celow, a przy tym pozostaja wiernymi koleżankami:)

mysle ze pomooglam:) dostalam za do 5