Odpowiedzi

2010-03-28T12:47:30+02:00
Antoine de Saint-Exupéry

" Prawdziwa miłość otwiera ramiona, a zamyka oczy."

Miłość jest największym darem od Boga. Bez tego uczucia świat by nie istniał. My sami byśmy nie istnieli. Miłość dodaje nam skrzydeł, pozwala czuć się wyjątkowa, niepowtarzalnie. Daje nam oazie spokoju, w której zawsze możemy skryć się od okrucieństwa świata.
Miłość jest uczuciem głębokim . Trudno oszukiwać się przed przeznaczeniem. Zawsze jakaś cząstka nas będzie dla kogoś przeznaczona. Cząsteczka,która nie pozwoli zapomnieć, ze ktoś gdzieś na nas czeka, pamięta tęskni. Jeśli nawet nas zranił, kocha całym sercem. Taka miłość została ukazana w książce mały książę. Gdzie małym chłopiec podróżując szukał szczęścia po całym wszechświecie. Jednak nie doszczegał tego co ma kolo siebie. róży która wychował, wypielęgnował. Nie zdawał sobie sprawy,że tego czego szuka jest o krok od niego.Jednak jak wiadomo prędzej czy później człowiek zdaje sobie sprawie, z siły uczucia. Z tego,że nie potrafi żyć bez drugiego człowieka. Z tego założenia wyszedł Mały Książę wrócił do swojej wybranki i przyrzekł jej wieczność.
Uczucie zwane miłością jest więc nie rozłączny elementem wszystkich stworzenie, gdyż każdy ma prawo do szczecią. Każdy powianiem znaleźć kawałem nieba w czyjś ramionach. Gwiazdę która skazuje drogę do wieczności
2010-03-28T12:48:27+02:00
Człowiek, który nie myśli, nie liczy i nie jest rozsądny zgubiłby się we współczesnym świecie. Czymże jednak Byłyby pieniądze bez ludzkich uczuć i moralności, czym rozsadek bez miłości, bez serca: ,,Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący'' - mówi święty Paweł w I liście do Koryntian. Zresztą słowa ,,dobrze widzi się tylko sercem'' nie odnoszą się tylko do miłości. W małym Księciu wypowiada je przecież przyjaciel do przyjaciela - lis do małego przybysza z obcej planety. Chodzi więc o uczucia, bo serce jest symbolem uczuć, w przeciwieństwie do9 rozumu. Serce nie musi zaślepiać. Może pozwalać inaczej, cieplej patrzeć na ludzi i otaczający ich świat. Gdy nie patrzymy sercem, nie dostrzegamy całej urody świata i całej życzliwości otaczających nas przyjaciół. Odcięcie się od spraw serca odcina nas od wielu dóbr i poczucia szczęścia. Nie widzimy wtedy piękna krajobrazu, nie cieszymy się z przebywania z innymi, nie doświadczamy dobrodziejstw przyjaźni, miłości i zwyczajnych odruchów serca. Oczywiście ,,patrzenie sercem'' niesie też ze sobą pewne niebezpieczeństwa - w literaturze znajdziemy liczne przykłądy romantycznego zaślepienia, niszczących i tragicznych uczuć. Znamy jednak pozytywne przykłady ,,patrzenia sercem''. Pozwala am ono dostrzec sens i cel rozsądnych, wykalkulowanych działań. Bo na cóż byłyby nam zdobycie rozumu, wynalazki, dobra, pieniądze, praca, gdybyśmy nie mieli serca? Dla kogo zarabialiśmy pieniądze, z kim cieszylibyśmy się nabytymi dobrami8, jak używali wynalazków.

Mam nadzieję, że trochę pomoże ci to ca napisałam i coś sobie z tego wybierzesz :)