Odpowiedzi

2010-03-28T13:30:58+02:00
Judson urodził się około 1844 roku w Chicago, Illinois . Był w stanie Illinois według spisu ludności z 1860 roku i służył w armii Unii. Wstąpił w 1861 w Oneida, w stanie Illinois w czterdziestym drugim Kawalerii Illinois. Judson udział Knox College w rodzinnym Galesburg, Illinois . On znajduje się w Minneapolis, Minnesota , w 1886 roku. W 1886 i 1887 roku katalog Judson miasta Minneapolis określa jako "akwizytor" - komiwojażera działa prawdopodobnie dla Pitts Agicultural Works. Kilka lat później Judson znajduje się na pracy z Earle Manufacturing Company Harry Earl jako szef firmy. Judson sprzedaży noży zespołu i ich wagi ziarna wraz z innymi jako jeden z elementów ich sprzedawców.

Judson patentowego kolejowym, 1889

Judson rozpoczął starania dokonywania wynalazków Około 1888 to 1889. Jego koncentracja na wynalazki dla "kolejowe pneumatyczne ulicy". Jego pierwszy opatentowany wynalazek był dla "ruchu mechanicznego" związane z tym. Judson uzyskał w 1889 roku sześć patentów związanych z jego koncepcji kolei ulica biegnąca na sprężone powietrze. Koncepcja była podobna do systemu kolej linowa, ale z tłoków zawieszone pod wagonów. Podobne systemy byli sądzeni przez cały wiek XIX, jednak wszystkie one nie z powodu uszczelnienia problemów. Judson podobne wynalazki zostały również niepraktyczne i jako całość nie bardzo udane. Koncepcja kolejowe ulicy ostatecznie poszedł elektryczny. Okazało się jednak, że Harry był Earl propagatorem Judson Pueumatic Street Railway. Mieli nawet line demonstracji w 1890 roku w Waszyngtonie przez około półtora kilometra, który w dzisiejszej Gruzji Avenue. Liczy zaledwie kilka tygodni przed jego zamknięcie nastąpi w wyniku problemów technicznych. Firma tramwaj kabel kupiony je i włączeniu go w elektryczny tramwaj od systemu Judson był niepraktyczny.

Judson był wynalazca, któremu przyznano 30 patentów ponad szesnaście lat karierze. Otrzymał czternaście patenty na idee kolejowych ulicy przed jego wynalazek najbardziej godny uwagi - łącznik łańcucha-lock. To był prekursorem nowoczesnego zamek , który wymyślił i opracował w 1890 roku. Judson jest uznawany za wynalazcę zamek . Był on także wynalazcą "zapięcie-kabina" maszyna produkcji automatyki, że jego urządzenie łącznika niedrogo. Było wiele problemów technicznych w tworzeniu "zapięcie-szafy" jednak.

Judson na zamek metalowe urządzenia zamek był nazywany "zapięcie-kabina" w jego czasach, a nie na zamek - której nazwa powstała wiele lat po jego śmierci. "Kabina zapięcie" był skomplikowany zamek, hak i oczu z układem haftki prowadzony przez "przewodnik" dla zamykania i otwierania pozycji odzieży. Pierwszy wniosek został jako łącznik do butów i nie ma wzmianki w patenty na możliwe zastosowania dla gorsety , rękawiczki , torby mail i ogólnie wszędzie tam, gdzie chce się odłączyć połączyć parę sąsiednich elastyczne części. Jest to również powiedział jeden z przyczyn wynalazł urządzenie było zwolnić nuda mocowania przycisk buty wysokie, które były modne w tamtych czasach.

Judson pierwszy patent na zamek błyskawiczny dokonano w listopadzie 1891 roku. W czasie Stany Zjednoczone Urząd Patentowy nie wymaga pracy model patentu, tylko, że wynalazek ma być nowatorski pomysł. Jednak jego wynalazek został odrzucony przez niemal patent asystent egzaminatora Thomas Hart Anderson, ponieważ było już kilka typów mocowań butów już opatentowane. Złożył wniosek o patent na drugą ulepszoną wersję tego samego przedmiotu około dziewięciu miesięcy, przed pierwszym był jeszcze zatwierdzony.

Ekspert patentu zaczynają myśleć, jeśli nie Judson na wystawie połowów wykazać, czy jego pomysł był rzeczywiście powieści. Jednak na dłuższą metę po ostatnich zmianach został złożony patent został zatwierdzony maju 1893 wraz z wersją poprawy. Gdy dwa patenty zostały ostatecznie wydane 29 sierpnia z 378 innymi tego dnia otrzymali numery USP 504038 (pierwszy) i USP 504037 (drugi). Tych patentów opisać kilka projektów "zapięcie-kabina. W późniejszych patentów projektowania łącznika mówi przeciwnej elementy po obu stronach są identyczne ze sobą i pasują do siebie przez angażowanie się w "pintles" i "gniazda". W jego patent USP 557.207 1896 r. Jest to opis bardzo podobne do współczesnego zamek mamy dzisiaj.

O oskarze nie znalazłem