Przypowieść o synu marnotrawnym kończy się rozmową rozgoryczonego starszego syna z ojcem.
Dopisz dalszy ciąg dziejów tego syna. Myślisz, że postąpił tak, jak jego młodszy brat, czy obrał inną drogę życiowa? to jest moje zadanie i nie wiem co odpowiedzieć prosze o szybka odpowiedz..

3

Odpowiedzi

2010-03-28T13:52:58+02:00
Moim zdaniem postąpił on inaczej niż brat:

Kiedy ojciec go przyjął on zaczął pracować i zarobione pieniądze inwestował ( kupował różne rzeczy i je sprzedawa ł po większej cenie)
Kiedy zarobił w ten sposób większą sumę wyjechał z domu i kupił własną działkę i zbudował sobie dom lecz nadal trudził się zawodem kupca.
6 2 6
2010-03-28T13:53:09+02:00
starszy syn postanowil ze wyprowadzi sie od ojca znejdzie sobie zone i beda razem zyc. jednak postanowil ze poinformuje o wszystkim ojca. tak tez zrobil ojciec jedna nie vhcial sie zgodzic ale po dligiej rozmowie z synem pozwolil mu na wyjazd. starszy syn nie postapol tak jak jego brat poinforommal ojca o swoim planach...

5 3 5
2010-03-28T13:58:34+02:00
-synu pamiętaj że kocham was tak samo
- no ale dla mnie nigdy nie zrobiłeś uczty, czemu mam się cieszyć że mój brat wrócił skoro mój ojciec kocha go bardziej ?
- synu pamiętaj ja na prawdę nie kocham go bardziej po prostu cieszę się że wrócił na dobrą drogę
ojciec odchodzi i cieszy się z drugim synem z powrotu na dobrą drogę
syn zostaje sam i rozmyśla
Myślę że powinienem mu wybaczyć , powinienem się z nim cieszyć z jego powrotu a ja stoję i rozpaczam .
To nie jest dobry pomysł . Pójdę do nich i mu wszystko wybaczę. Na pewno on zrobił by to na moim miejscu.
Syn wraca do ojca i brata i cieszy się z powrotu brata . Uważał on że Bóg tak by nie chciał żeby postąpił i dlatego wybaczył on bratu jego przewinienia
5 4 5