Odpowiedzi

2009-10-30T18:49:45+01:00
Mój dom, to miejsce, które kocham najbardziej. Tylko tam przestaję grać przed innymi i jestem na prawdę sobą. Mogę płakać i śmiać się, kiedy tylko chcę i potrzebuję. W domu mam kochającą rodzinę, która zawsze mi pomoże. Z rodzicami mogę porozmawiać o obawach lub lęku i wiem, że mnie zrozumieją i doradzą. Z rodzeństwem potrafię żartować lub zwierzyć się. Bardzo dobrze rozumiem moją rodzinę, a ona mnie. Zawsze, kiedy wracam ze szkoły idę z uśmiechem bo wiem, że zmierzam do miejsca, które jest dla mnie czymś więcej, niż tylko ścianami i dachem. Dom to przede wszystkim bezpieczeństwo i miłość.

Mam nadzieję, że choć trochę się przyda ; ))
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-30T19:05:39+01:00
Mój dom jest dla mnie swoistą oazą spokoju. W nim tworzę swój własny świat, do którego nikt niechciany nie ma szansy wejść i zakłócić panującej w nim harmonii. Czuję się tam swobodnie i bez skrępowania, ponieważ dom, to przestrzeń o której jak pisał Ch. Morgenstern „ Dom to nie miejsce, gdzie mieszkasz, ale miejsce, gdzie ciebie rozumieją”. Dom zapewnia mi ciszę. Gdy do niego wracam, czuję bijący spokój, który udziela się wszystkim członkom rodziny.W nim mogę się na chwilę "wyłączyć" i nie myśleć o troskach życia codziennego. Zauważyłam skutki bycia w domu. Niesłychane jest dla mnie to, że we własnym kącie czas jakby płynie o powoli wolniej, niż w tym rozszalałym świecie poza domem, gdzie panuje "wyścig szczurów" i ciągłe zagonienie. Jestem szczęśliwa, że mam takie cztery kąty, do których mogę wrócić. Niestety nie każdy może cieszyć się z posiadania domu. Szkoda.

Może być? ;]
1 5 1
2009-10-30T19:21:20+01:00
Przestrzeń domu to piękne miejsce, w którym nie ma dużego zagrożenia. Czujemy się tam zawsze bezpieczni. W tym miejscu zawsze troszczymy się o siebie. Zawsze zostaniemy tam zrozumiani. Nigdy nam tam nie będzie źle, ponieważ to jest rodzina. A rodzina to miejsce, w którym jesteśmy kochani. Przestrzeń domu, to miejsce, w którym jesteśmy z rodziną. Gdy jesteśmy w tej przestrzeni, czujemy się o wiele lepiej niż poza nią. Jest tak, ponieważ tam jesteśmy darzeni miłością. Kocham moją rodzinę. Przestrzeń domu to najlepsze miejsce jakie znam.
1 5 1