Wyobraź sobie że możesz się cofnąć w przeszłość i odbyć podróż do średnio wiecznego miasta. Wypisz CZTERY wynalazki XIX wieku ,które zaprezentowałbyś ludziom żyjącym w średniowieczu. Uzasadnij jak wybrane przez Ciebie wynalazki wpłyną na mieszkańców średniowiecznego miasta .

Praca na strone A4 ;/

1

Odpowiedzi

2010-03-28T14:25:32+02:00
Gdybym miała możliwość cofnięcia się w czasy średniowiecza, chętnie pokazałabym ludziom średniowiecznego miasta wiele wynalazków XIXwieku. Pierwszym z nich byłaby oczywiście komórka. Jest to wynalazek doskonały. Gdziekolwiek jesteśmy możemy się nią posługiwać. Nauczyłabym mieszkańców miasta starożytnego jak z niej korzystać i wytłumaczyłabym do czego służy i kto jako pierwszy jej użył.
Drugim wynalazkiem, który chetnie ludziom średniowiecza bym pokazłaała były by zapewne okulary przeciwsłoneczne. Ludzie średniowieczni byli by nimi zafascynowani. Głownie dlatego, że inteesowałoby ich dlaczego gdy patrza na słońce z okularami ono ich nie razi tak mocno jak bez nich. Chetnie wytłumaczyłabym dlaczego tak się dzieje.
Ostatnim świetnym wynalazkiem jaki bym mieszkańcom średniowiecznego miasta pokazłaaa był by zapene komuter z dostępem do internetu. Dzieciom pokazałabym strony z grami, gdzie możliwość jest zagrania w każdą grę jaką się tylko chce. Młodzieży pokazałabym portal naszej-klasy i gadu-gadu, ponieważ są to bardzo ciekawe strony spędzenia czasu. na gadu-gadu młodzież może pisać za darmo ze swymi przyjaciółmi i sądzę, że by im się to podobało jak nam młodzieżyy współóczesnej się to podoba. dorosłym kobiettą natomiast pokazłabym allegro gdzie można kupić wiele wspaniałym ubrań czy też butów. Mężczyzna również pokazłabym allegro tylko z samochodami do kupienia.]
Moim zdaniem wszyscy byli by zachwyceni wynalazkami XIX wieku w tamtych czasach.


mam nadziejee ze pomogłaaam
12 3 12