Odpowiedzi

2010-03-28T14:39:28+02:00
Myślę, że na to pytanie wiele osób nie potrafi odpowiedzieć. Łączą nas korzenie, historia. Jesteśmy ze sobą powiązani wspomnieniami i dzieciństwem.
Czasem bliscy nas denerwują, powstają kłótnie, spory. A jednak ich kochamy. Dużo zawdzięczamy pieniądzom, karierze czy ciężkiej pracy. Mamy wielu znajomych, realizujemy marzenia, osiągamy cele.
Jednak bylibyśmy nikim gdyby nie bliscy i przyjaciele.
Uważam, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T14:40:42+02:00
Według mnie rodzina jest najważniejszą wartością w naszym życiu.
Sądzę również, że rodzinie przypada pierwszorzędna rola w kształtowaniu postaw społecznych i moralnych. Dziecko widzi przecież jak postępują jego rodzice. Czy obracają się tylko w swoim świecie, czy też dostrzegają problemy innych i usiłują za wszelką cenę pomagać samotnym i potrzebującym. Jeśli dominuje w nich brak szacunku i wrażliwości na piękno, to właśnie te postawy zostaną w nim trwale zakorzenione.

Podobnie jest z podejściem do obowiązków rodzinnych i zawodowych. W rodzinach, gdzie panuje pod tym względem uporządkowany system wartości i życie rodzinne nie miesza się z życiem zawodowym, można się spodziewać, że młody człowiek opuszczając dom rodzinny będzie dobrym rodzicem i pracownikiem.

Jednak w domach, gdzie panuje brak tolerancji oraz odbiega się od podstawowych zasad dobrego wychowania, mamy do czynienia z tragedią młodych ludzi, którzy szukają ucieczki ze świata obłudy i zakłamania w świat zjawisk patologicznych, w których alkoholizm, narkomania i choroby psychiczne zajmują czołowe miejsca w jego życiu.
6 2 6
2010-03-28T14:40:55+02:00
ponieważ oni są i bedą ze mną do końca życia i zawsze można na nich liczyć
30 1 30