Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T14:55:56+02:00
Charakterystyka Jagienki ze Zgorzelic

Jagienka ze Zgorzelic to córka możnego rycerza Zycha. Jej ojcem chrzestnym był bogaty oraz znany opat z Tulczy, który ją bardzo kochał. Jagienka mieszkała w Zgorzelicach i chociaż miała 15 lat zarządzała majątkiem ojca. Postrzegano ją jako dobrą gospodynię.
Jagienka należała do bardzo pięknych kobiet. Miała ciemne włosy najczęściej splecione w warkocz. Choć była jeszcze panienką miała wiele siły. To krzepka dziewczyna o zdrowej cerze, rumianych policzkach, czerwonych ustach. Ubierała się w czerwone szaty, gdyż było jej w nich do twarzy.
Jagienka miała wiele męskich cech oraz umiejętności. Świetnie jeździła konno, władała bronią oraz polowała. Ta dziewczyna była bardzo dzielna i odważna, bo jak to udowodniła na polowaniu potrafiła nawet zabić niedźwiedzia. Jagienka nie bała się także swoich natrętnych wielbicieli – Cztana i Wilka. Chociaż odrzucała ich zaloty była dla nich miła i cechowała ją wrażliwość. Nasza bohaterka umiała walczyć o swoje prawa, była mądra i roztropna, jej siła pomysłowość i odwaga podobały się Zbyszkowi.
Gdybym był średniowiecznym rycerzem za żonę wybrałbym pannę taką jak Jagienka. Imponuje mi jej wyjątkowa dojrzałość i mądrość życiowa oraz upór i odwaga w dążeniu do celu. Wielu mężczyzn z pewnością chciałoby mieć takie cechy jak panna Zychówna.