Odpowiedzi

2010-03-28T15:08:24+02:00
Sądze,że oznacza to, iż jeżeli człowiek dobrze pracuje i jednocześnie zarabia "duże" pieniądze, oraz potrafi je zaoszczędzić to w ten sposób cały naród danego kraju jest w stanie się zbogacić.
2010-03-28T15:11:36+02:00
Jak jakaś grupa (naród) mądrze pracuje, to się wzbogaca. Aby coś osiągnąć, czymś się wzbogacić trzeba być mądrym. Mądrość uzyskujemy poprzez naukę i chęci do niej oraz pracowitość.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T15:39:36+02:00
Zgadzam się że, mądrością i pracą ludzie się bogacą. Uważam tak ,ponieważ praca jest dla człowieka głównym źródłem sukcesu do lepszego życia. A skoro jest ona dobra dla człowieka to i dla narodu. Składnikiem bogactwa jest też mądrość, bo człowiek mądry podejmuje słuszne decyzje dla narodu i nie tylko. Mądrość możemy uzyskać np. z doświadczenia życiowego-Ten który przeżył coś okrutnego raczej następnym razem tego nie uczyni.
Człowiek, który dużo pracuje i stara się aby jemu i jego narodowi się dobrze żyło zapewne zostanie w przyszłości za to nagrodzony, natomiast ten który kradnie i żyje oszustwem na pewno nie dozna w swoim życiu szczęścia, ale cierpienia. Uważam też że mądrość możemy też uzyskać dzięki pracy, bo ten który pracuje myślę że ma swój cel, który stara się osiągnąć, czyli uważam że jest mądry,ponieważ myśli o swoim życiu.Każdy kto myśli nie tylko o sobie, ale też o narodzie jest człowiekiem mądrym. Gdy w danym narodzie jest dużo mądrych i pracowitych ludzi to naród staje się dzięki temu bogatszy.

Myślę że chociaż trochę pomogłam..:)
Liczę naj..:***
15 4 15