Odpowiedzi

2009-10-31T10:44:59+01:00
Kto nie ma siły ,aby być uczciwy,nie ma jej też aby uwierzyć w uczciwość innych

Uczciwość znaczy Być szczerym, bez fałszu. Ale to też coś więcej. To reagować wg Prawdy czyli Słowa Bożego, a nie wg własnego przekonania. Ci którzy reagują wg Prawdy są mili Bogu Przyp Salom 12/22. To nienagannie się prowadzić. 1 Ptr 2/ .
znaczy też więc wywiązywać się właściwie z wszelkich obowiązków, stając się przez to osobą godną zaufania. Nieuczciwością jest zaś to wszystko, co jest z tym sprzeczne, np. lekceważenie obowiązków, przekraczanie uprawnień, poczucie bezkarności, przewrotność, szkodzenie innym, zabór mienia, prywata, cwaniactwo, kunktatorstwo, hipokryzja, zakłamanie, zachłanność, kumoterstwo, plagiatorstwo, oszustwo, bezwzględność, brak wrażliwości, obmowa, wyłudzanie i korupcja, podstęp i fałsz. Skutki nieuczciwości są pustoszące. Zastanawiać więc musi, że mimo to tego rodzaju wykroczenia są aprobowane i nie budzą żywszego sprzeciwu. Nieraz spotykamy nawet różnego rodzaju usprawiedliwienia tego stanu. Wszystko to razem zdaje się wskazywać, że rodzi się jakiś dziwny, nowy wzorzec sukcesu.
Moim zdanie,uczciwość jest to cecha wrodzona nie można jej się nauczyć trzeba po prostu ją mieć.Dlatego też gdy my nie jesteśmy uczciwi nie mamy siły by uwierzyć w uczciwość innych.
5 4 5