Witam mam nadzieje ze ktos to przeczyta i pomoże mi mam tu takie pytania i musze na nie krótko odpowiedziec
Romeo i Julia
1.opisz wyglad zewnetrzny bohatera Julii
2.opisz jej relacje z innymi(rodzicami,nianią przyjaciółmi,słuzbą)
3.nazwij cechy charakteru Julii
4.napisz jak bohater nazywa ukochana osobą(wykorzystaj cytaty)
5.wyjasnił na czym polegała przemiana bohatera.
dziękuje z góry za pomoc
pozdrawiam

2

Odpowiedzi

2009-10-30T20:15:33+01:00
Julia miała brązowe włosy sięgające do ramion , błękitne piękne oczy.Julia była bardzo miła więc relacje z rówieśniakami oraz z rodziną nie sprawiały jej większego problemu.Była mądrą , życzliwą , dobrze wychowaną dziewczyną z dobrego domu i z dobrej rodziny.Romeo kochał Julię nad życie mówił codziennie '' gdy słońce zajdzie , noc nadejdzie ty i ja będziemy razem na zawsze i wszędzie. '' . Przemiana bohatera polegała na tym , że zmienił swoje zachowanie , postępowanie oraz wygląd bo zobaczył w Julii swoją żonę i rodzine w dalszej częsci życia.
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-30T20:43:30+01:00
1. Wiadomo, że była piękną czternastolatką. Jest zgrabna, ma jasne oblicze. Romeo oznajmia, iż "piękność Julii zawstydza blask jarzących się świec". Porównuje ją do śnieżnego gołębia.

2. W relacjach z rodzicami jest uległą osobą - nie kocha Parysa, a jednak godzi się na ślub z nim. Swoją nianię - Martę, traktuje jak przyjaciółkę a do służby zwraca się bardzo uprzejmym tonem.

3. Uległa, posłuszna woli rodziców, dobrze wychowana, wierna do śmierci Romeo, wrażliwa, delikatna, dobra córka z pokorą przyjmująca wolę rodziców, dojrzała emocjonalnie, nie traci głowy w chwili nieszczęścia, stanowcza, zaradna, praktyczna, posiada hart ducha i odwagi, by bronić uczucia, pewna swoich zamiarów.

4. Romeo nazywa Julię: "Ach, Julio! Jakżeś ty jeszcze piękna!", "Ona zawstydza świec jarzących blaski", Piękność jej wisi u nocnej opaski", "Jak drogi klejnot u uszu Etiopa.", "Nie tknęła ziemi wytworniejsza stopa.", "Jak śnieżny gołąb wśród kawek świeci wśród swoich towarzyszek grona".

5. Przemiana Romea nastąpiła wtedy, gdy dowiedział się o pochodzeniu kochanki. Jak sam stwierdził, wtedy zaczęła się jego niedola, gdyż pokochał całym sercem osobę z wrogiego rodu - Julię.
4 4 4