Odpowiedzi

2010-03-28T16:05:14+02:00
Na dziwnym świecie żyją różni ludzie. Każdy jest inny, ma swoje pasje .Ale każdy z nas jest inny. Ale jedno jest pewne, nie każdy z nas może tylko pięknie umierać, ale także pięknie żyć.
Bohater Jan Bytnar „Kamieni na szaniec” ,którego przyjaciele i znajomi nazywali Rudym w pełni potwierdza, iż można pięknie żyć. Ten młody człowiek miał swoje zdanie, swoje marzenia i pasje. Miał ciężkie i nie znośne dzieciństwo, jednak doskonale odnalazł się w pełnym przemocy świecie. Musiał szybko dorosnąć. Stać sie mężczyzna. Zmusiły go do tego wydarzenia które miały miejsce w jego ojczyźnie. Otaczało go zło kóte wywarło negatywny wpływ na jego charakter. Było on zdolny do poświęceń. Sercem walczył o to, aby mógł normalnie żyć. Walczył o wolną Polskę. Rudy był odporny na ból i cierpienie. Dowiódł tego w organizacji i w Armii Krajowej. Musiał zabijać i ranić innych, jednak nie zmieniał się, był sobą tylko soba. Był młodym, odważnym młodzieńcem. Zmarł zamęczony przez Gestapo. Tortury nie zmusiły go do mówienia, nie wydał swoich kolegów, swoich przyjaciół, dla których byłby gotowy „skoczyć w ogień”. Zachował sie bardzo godnie. Jego bohaterska śmierć przyniosła koncentrację wszystkich wspaniałych cech jego charakteru. Można powiedzieć bez wątpienia, że Jan Bytnar inaczej Rudy żył pięknie i umarł pięknie.
Moim zdaniem można pięknie żyć, świadczyć za życia, że jest się dobrym człowiekiem godnym naśladowania, jednak można także pięknie zginąć. Pozostać na zawsze w pamięci swoich rodaków i innych na wieki, być wzorem dla innych. Rudy, bohater powieści jest wzorem dla młodych, szukających przygód ludzi.Żyjemy po to aby coś udowodnić, coś osiągnąć w życiu. Chcemy aby inni dobrze nas zapamiętali. Mamy wokół siebie także wielu ludzi, którzy chcą żyć pięknie, ale i pięknie zginąć. Zostać w pamięci innych na zawsze.
Myśle że dobrze napisałem. Bardzo Prosze o najlepszą;D x.D;)