Hej, mam problem w zrobieniu pewnego zadania. Z historii to ja nie jestem zbyt dobra, dlatego proszę was o pomoc, ponieważ w mojej książce mało o tym pisze, a mianowicie pani od historii zadała nam taką prace:

Ocena powstania warszawskiego.---------> to był podpunkt w zeszycie, a do tego pytanie: Czy warto było rozpocząc powstanie warszawskie?

Do tego pani kazała nam odpowiedzieć na to pytanie w takiej formie:
Kazała podzielić kartke na cztery części i napisać
(od góry z lewej strony) mocne strony i od myślników wymienić
(góra z prawej strony) słabe strony i od myślników wymienić
(od dołu z lewej strony) szanse
(dół z prawej strony) zagrożenia

Mam nadzieje, że dobrze wytłumaczyłam, bo mam to na jutro i chciałabym dostać dobrą ocenę. A moja nauczycielka jest bardzo wymagająca...
Liczę na szybką odpowiedź, dam naj... ;)
DZIĘKUJE:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T16:37:02+02:00
Od gory z lewej strony
- Poparcie ludnosci, zaskoczenie przeciwnika, mozliwosc oswobodzenia Warszawy i wprowadzeniu rzadu Polskiego przed nadejsciem Armii czerwonej.Warszawa jako zaplecze surowcowe i materialowe oraz rezerw ludzkich do podjecia i kontynuowania walki. Slabe: Powstanie wybuchlo bez poprarcia sojusznikow-ktorzy zwiazani juz umowani np z Rosja nie mogli popierac powstania. Brak amunicji ,srodkow opatrunkowych, zywnosci. Brak wsparcia z powietrza ,duza odleglosc od Wloskich baz lotniczych . Brak szans na realne zwyciestwo, powstancy zakladali walke na 7 dni a po tym czasie pomoc sprzymierzonych, sami nie mogli sprostac Niemicekiej machinie wojennej. W boju polegli najwartosciowszy ludzie.
- słabe strony
liczeba przewaga Niemców -braki w uzbrojeniu - kapitulacja Starego Miasta - bierność Rosjan stojących po drugiej stronie
szanse
- bardzo małe
- bo z przewagą niemcow
- brak amunicji
zagrozenia
- osoby ktore wziely udzial w powstaniu mogly zostac zabite lub wywiezione do obozu koncetracyjnego
lub w glab rosji
- agresywnosc ze strony niemieckiej


w pierwszy i drugim zapomnialam o myslnikach . pownno wystarczyc
1 5 1