Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T17:03:07+02:00
28 marca 2010r.
KRAJ:
1. Kilkadziesiąt osób protestowało w Warszawie przeciw budowie meczetu nieopodal Ronda Zesłańców Syberyjskich. Wznosili hasła: "Tolerancja nie naiwność", "Ślepa tolerancja zabija rozsądek".
Protest przy rondzie zesłańców Syberyjskich zorganizowało Stowarzyszenie Europa Przyszłości. Jego prezes Jan Wójcik powiedział, że organizatorzy domagają się od społeczności muzułmańskiej podpisania Karty, w której wyrzeka się ona m.in. stosowania przemocy i użycia siły w imię z powodu poczucia krzywdy.

2. 35 m i 10 cm wysokości miała palma, która zdobyła Grand Prix 52. Konkursu Lipnickich Palm, który rozstrzygnięto w niedzielę na Rynku w Lipnicy Murowanej w Małopolsce. Najpiękniejszą i jednocześnie najwyższą palmę wykonał Zbigniew Urbański z Lipnicy Murowanej.
Zbigniew Urbański zwyciężył w lipnickim konkursie także przed rokiem. Wtedy jego palma miała ponad 33 m i 45 cm wysokości. Był to absolutny rekord w historii konkursu. W tym roku Urbańskiemu udało się pobić własny rekord
o 165 cm.


ŚWIAT:
1. Sześć osób zginęło, a 15 zostało rannych w irackim mieście Kaim gdy w niedzielę w pobliżu domu członka ugrupowania Rozwój i Reformy wybuchły cztery przydrożne bomby - poinformowała policja.
Cel ataku - Ghanim Radhi - zginął. Śmierć poniósł także jeden z jego braci.

2. Co najmniej 152 górników zostało uwięzionych w zalanej kopalni węgla w prowincji Szansi na północy Chin - podała w niedzielę agencja Xinhua.
W chwili katastrofy pod ziemią znajdowało się 261 górników. Ponad setce udało się uciec.
czytaj dalej
Nie wiadomo, dlaczego doszło do zalania kopalni należącej do spółki Huajin Coking Coal, która eksploatuje obszar 180 km kw. położony na południu prowincji Szansi w rejonie miasta Hejin.
Chińskie kopalnie węgla uważane są za najniebezpieczniejsze na świecie, nawet jeśli oficjalne statystyki wskazują, że liczba śmiertelnych wypadków w 2009 r. zmalała o 18 procent.Źródło: http://fakty.interia.pl/
2 3 2