Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T17:02:32+02:00
Według mnie szczęście sprzyja śmiałym.
Ci, którzy ryzykują, wiedzą o ryzyku, jednak podejmują je w celu szansy poprawy własnego życia. Im więcej się ryzykuje, tym więcej można zyskać.
Przykładem może być gra w loterię bądź inwestowanie na giełdzie. Bez szczęścia się nie obędzie, lecz więcej ludzi się cieszy z wygranej, niż smuci z przegranej, więc szczęście im sprzyja.
Odwaga jest ważną cechą w życiu. Bez niej człowiek nie zazna w życiu zbyt wiele szczęścia i radości. Odważni znajdują ich więcej. Przykładem może być niezwykła historia Aleksandra Wielkiego, która jest dowodem na to, że śmiałym szczęście sprzyja. Aleksander Wielki zaryzykował życie wielu ludzi i możliwość przegranej, lecz szczęście mu dopisało i zjednoczył cały znany wówczas świat pod własnym panowaniem.
Wiele osób w ogóle nie zaznało szczęścia bez ryzyka. Przykładem człowieka z literatury, który znalazł szczęście dopiero po zaryzykowaniu i znalezieniu w sobie odwagi może być Odyseusz. Mógł on zrezygnować z drogi powrotnej do domu, lecz wtedy nie zaznałby szczęścia. Musiał zaryzykować, mieć odwagę walczyć z wieloma przeciwieństwami losu oraz mieć odwagę powiedzieć współtowarzyszom o ryzyku, które ich czekało, by zaznać szczęścia w rodzinnym domu u boku żony i syna. Dokonał rzeczy przez wielu uznanych za niemożliwe, więc szczęście go nie opuszczało.
Z tych argumentów jasno wynika, że szczęście sprzyja ludziom śmiałym. Tylko takie osoby mogą powiedzieć: "ze szczęściem żyję za pan brat" lub "szczęście to mój najlepszy przyjaciel


Niewiem czy dobrze???:P:)
licze na naj
12 4 12