Odpowiedzi

2009-10-30T22:23:32+01:00
Często się zdarza, że jest nam smutno,mamy zły humor i w ogóle jest do kitu.. Ale na to jest jedna dobra rada,a mianowicie poczucie humoru,które w trudnych sytuacjach najczęściej otrzymujemy od rodziny i przyjaciół. Niektórzy na poprawienie sobie samopoczucia idą na zakupy lub jedzą lody,poprawia im się wtedy poczucie humory i przynajmniej na jakiś czas jesteśmy w stanie zapomnieć o przygnębiających nas złych i smutnych sytuacjach.
Zadajmy sobie pytanie odwrotne-co robimy gdy nasi znajomi są w trudnej sytuacji? Odpowiedź jest prosta- staramy ich rozśmieszać,nawet byle czym,czasem wyciągamy ich na zakupy lub robimy wielką kaloryczną porcje lodów,a także niektórzy kupują popcorn i oglądaj najbardziej zabawne komedie.
Są rożne sposoby na poprawę poczucia humoru,trzeba tylko znać dwie najważniejsze zasady: pierwsza to taka,żeby posiadać wiernych przyjaciół którzy nam w tym pomogą,a druga to mieć chęć poprawy humoru!! MUSIMY UMIEĆ SIĘ DOBRZE BAWIĆ MIMO RÓŻNYCH SYTUACJI!!!!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-30T22:38:45+01:00
" Poczucie humoru pomaga w trudnych sytuacjach "
Moim zdaniem poczucie humoru pomaga w trudnych sytuacjach. Poniższe argumenty potwierdzą moją słuszność.
Po pierwsze ludzie obdarzeni poczuciem humoru lepiej sobie radzą z codziennym stresem niż osoby ponure.
Po drugie humor wprowadza nas w stan radosny, relaksacyjny, co sprawia że czujemy się zrelaksowani.
Moim kolejnym argumentem jest to, że dzięki poczuciu humoru możemy zyskać większe kontakty ze społeczeństwem, stajemy się bardziej otwartymi na świat ludźmi.
Pragnę też zwrócić uwagę na to iż wielu ludzi nie mających humoru popada w stan depresyjny z jakiego później trudno im się wydostać.
Kolejną sprawą, którą chcę poruszyć jest fakt iż badania naukowe potwierdziły że ludzie posiadający poczucie humoru maja wyższy iloraz inteligencji od ludzi,,szarych" Jednym słowem ,, śmiech to zdrowie".
Nie wolno też pominąć iż to dzięki humorowi radzimy sobie w trudnych sytuacjach, krępujących pytaniach, obracając niekiedy odpowiedź w żart. Reasumując powyższe argumenty zgadzam się iż ,,poczucie humoru pomaga w trudnych sytuacjach.
1 5 1