Odpowiedzi

2009-10-31T00:20:52+01:00
Rewal - stolica administracyjna Gminy Rewal. Położony nad samym morzem, swoimi walorami turystycznymi przyciąga wielu turystów i wczasowiczów, głównie w sezonie letnim.
W innych porach roku w Rewalu wypoczywają turyści szukający ciszy i spokoju, ceniący spacery po plaży, szum morza czy widok morza podczas jesiennego sztormu. Szczególnie popularne stają się pobyty weekendowe i świąteczno-noworoczne.


Bogata i zróżnicowana cenowo oferta noclegowa i gastronomiczna pozwala każdemu znaleźć ofertę dla siebie.
Rewal, to nie tylko plaża. W czasie wakacji odbywa się tu wiele imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych dla dorosłych i dla dzieci.

Urlopowy wypoczynek umilą spacery nadmorskim deptakiem, wieczorem oświetlonym stylowymi lampami. Taras widokowy na zachodnim krańcu Rewala jest doskonałym miejscem, do podziwiania morza i wspaniałych zachodów słońca.
Ciekawym i godnym uwagi miejscem jest baza rybacka. Tam możemy podziwiać kutry rybackie, obserwować pracę ludzi morza i kupić świeżą rybę prosto z Bałtyku.

Nowe chodniki i trasy rowerowe umożliwiają piesze i rowerowe wycieczki do pobliskich miejscowości.
Udając się na zachód można dotrzeć do Trzęsacza natomiast wschodnie ścieżki zaprowadzą nas do Niechorza. Idąc drogą wśród lasów można po drodze odwiedzić latarnię morską.
Spacery po plaży umożliwiają obserwację kilkunastometrowej ściany klifowego brzegu, który poddaje się niszczycielskiej mocy fal morskich.

W ciągu kilku ostatnich lat Rewal stał się "centrum edukacyjnym". Jest tu przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, społeczne liceum ogólnokształcące i punkt wykładowy Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie.
2009-10-31T03:12:05+01:00
Serdecznie Witamy!

Witamy w Choszcznie,mieście łączącym najlepsze cechy Euroregionu Pomerania.Rozwijające się miasto jest w stanie sprostać oczekiwaniom zarówno mieszkańców,jak i odwiedzających je turystów.Nasza oferta obejmuje wiele propozycji;od możliwości korzystnego inwestowania,poprzez propozycje kulturalne,aż po wciąż rozwijającą się bazę turystyczną.

Sport,turystyka,wypoczynek
Ziemia Choszczeńska ma do zaoferowania wiele atrakcji dla wszystkich lubiących wypoczywać czynnie.Doskonałe warunki do uprawiania różnych rodzajów sportu czynią z Choszczna miasto promujące zdrowy tryb życia.Naturalne walory przyrodnicze-ciekawe okazy fauny i flory-decydują o atrakcyjności Ziemi Choszczeńskiej,a tym samym sprawiają,że staje się ona jednym z tych miejsc,w których mieszkańcy dużych miast szukają ciszy i wytchnienia.Największe znaczenie dla rozwoju turystyki ma bez wątpienia zespół jezior Klukom,Żeńsko,Raduń,rozciągający się na powierzchni 10 km połączony siecią kanałów.Stanowi on szlak wodny doskonały dla turystyki kajakowej.Położone nad jeziorem Klukom Centrum Rekreacyjno-sportowe,plaża miejska i wojskowa dają możliwość prawdziwego wypoczynku.Każdy może popływać kajakiem,motorówką,żaglówką.Można ponurkować i wypożyczyć sprzęt sportowy oraz turystyczny.Od 1997 roku po jeziorze kursuje statek spacerowy do przewozu turystów.Istniejące obiekty sportowo-rekreacyjne:stadion miejski,plaża miejska i wojskowa,korty tenisowe i hala sportowa umożliwiają mieszkańcom oraz turystą Choszczna uprawianie ulubionych dyscyplin sportowych.
Oprócz tego znaleźć ciszę i spokój-tak niespotykane w wielkomiejskim gwarze.Dbamy również o to,by wszyscy mogli się tu czuć bezpiecznie i pewnie.Szeroko rozpowszechniona jest również idea integracji z niepełnosprawnymi-Choszczno jest miastem przyjaznym dla ludzi niepełnosprawnych.
Ciągły rozwój bazy turystycznej sprawia,że z roku na rok Choszczno staje się coraz bardziej atrakcyjną miejscowością.

Tonące w zieleni latem,wspaniale oświetlone zimą-Choszczno zaprasza!!!
1 5 1