Hej mam prośbę, a głównie do humanistów. Chciałabym abyście, sprawdzili mi charakterystykę porównawcza Aliny i Balladyny :)
Czy mam ja poprawnie wykonaną ;)

Balladyna i Alina, to bohaterki dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna". Obie pochodziły z ubogiej rodziny, i były córkami wdowy. Aby zarobic na jedzenie, pracowały w polu. Alina była młodsza od Balladyny i bardziej dziecinna, co można było zauważyć, podczas wyprawy w lesie, gdy zaczęła się przechwalać, że to ona zwycięży. Ich celem było zostanie małżonką Kirkora, i pomimo wielkiego oszustwa, zwyciężyła Balladyna.
Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to były to zupełne przeciwieństwa. Balladyna miała bardziej wyrazistą urodę, co pokazywały ciemne oczy, blada cera, i czarny warkocz. Alina natomiast, nie wyróżniała się niczym, różana karnacja, blond włosy i fiołkowe oczy, mieszały ją z tłumem. Jedynym podobieństwem obu dziewczyn była smukła sylwetka i to samo upiecie włosów, czyli warkocz.
Charakterem równiez bardzo się różniły. Balladyna była usposobieniem zła. Leniwa, co pokazywał pusty słoiczek malin, mściwa, czego przykładem jest zabice Aliny, z powodu jej wygranej, egoistka, nie obchodziło ją, co czuła matka ukrywając prawde o wygnaniu, i przede wszystkim rządna władzy, co pokazywały kolejne morderstwa, które popełniała chcąc się wzniesc na sam szczyt- to cechy, które idealnie opisują tytułowa bohaterkę. Alina zaś była bardzo dobra dziewczyną. Głównymi jej cechami były: pracowitość, bez narzekan napelnila malinami cały słoiczek, szczerość, czego przykładem jest rozmowa sióstr w lesie, tuż przed jej smiercią, radosć, potrafiła cieszyc się, kazdym napotkanym kwiatem, i miłość, jaka darzyła kirkora, matke, a nawet Balladyne.
Cechą wspólną sióstr było marzenie, aby zostać żoną Kirkora, i swiadomośc, ze ma sie to w zasiegu reki sprawila, ze Balladyna byla gotowa zrobic wszystko aby swoje marzenie spelnic, czego swiadectwem jest zabojstwo Aliny.
Pomimo faktu, iz Aline malo zdazylismy poznac, to uwazam ze jest ona osoba pozytywna, ktora warto nasladowac, w odroznieniu do Balladyny, ktora nie poteafila darzyc szczera miloscia swoich bliskich.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T18:06:26+02:00
Moim zdaniem napisane jest to poprawnie
1 5 1
2010-03-28T18:12:07+02:00
Mi się podoba i myślę że jest to napisane poprawnie.