Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T18:25:50+02:00
Mój współczesny ideał naukowca to genetyk.We współczesnym świecie istnieje tak wiele niewyjaśnionych zagadek w tej dziedzinie.Wiele chorób,które nas dotykają współcześnie,nadal są powodem dużej umieralności.Jak dotąd nie ma skutecznego leku na takie choroby jak parkinson,jaskra,czy też wiele odmian nowotworów-zwłaszcza tych złośliwych,które gdy już zaatakują nasz organizm,powodują w nim nieodwracalne zmiany,a w efekcie śmierc,niejednokrotnie w wielkich bólach i cierpieniu.
Tak więc współczesni lekarze-genetycy powinni dołożyc wszelkich starań w swych badaniach,by jak najszybciej znaleźc sposób,lek,który efektywnie pozwoli na wyeliminowanie wielu chorób,na które jeszcze nie ma "złotego środka".
81 2 81
2010-03-28T18:39:05+02:00
Naukowiec to osoba, która stara się po przez medycynę odnaleźć lekarstwa na różne choroby ludzkie. Jest to osoba uczona, która stara się być zapisana w pamięci historycznej.
Według mnie współczesny naukowiec powinien być dość wysoki, mieć łagodne rysy twarzy oraz mieć brązowe krótko ścięte włosy.
Powinien ubierać się w długie brązowe bądź czarne spodnie, ciemne buty, fioletową koszulę w kratę, czarny krawat oraz beżowy sweter w serek zastępujący uniform. Na nosie powinien mieć okulary "nerdy".
Współczesny naukowiec powinien dobrze się wysławiać, dobrze budować zdania, mówić krótko zwięźle i na temat oraz potrafić dobrze wypowiadać się w innych językach obcych.
Jego usposobienie powinno być spokojne i opanowane zwłaszcza w chwilach stresu. Nie powinien być nerwowy, ale za to bardzo cierpliwy. Musi dobrze dogadywać się z partnerami, z którymi prowadzi badania. Nie może być samolubny, obrażalski oraz używać wulgaryzmów. Swoją postawą powinien dawać dobry przykład innym zwłaszcza młodym ludziom.
Moim zdaniem ten opis pasuje najlepiej do wykwalifikowanego pracownika naukowego.
137 3 137