Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-07-23T09:22:09+02:00
Fryderyk Chopin swoją muzyką przybliżył Polskę światu. Te słowa można bardzo łatwo uzasadnić. Otóż Fryderyk tworzył tak piękną muzykę że nie tylko ludzie z kraju chcieli go słuchać ale także i z zagranicy. Fryderyk Chopin przybliżył Polskę światu ze względu na swoja piękną muzykę którą tworzył, która podobała się ludziom na całym świecie.
myślę że jest to bardzo dobre rozwiązanie jak na poziom podstawowy
Pozdrawiam i liczę na najlepsze rozwiązanie
2010-07-23T09:50:02+02:00
Fryderyk Chopin swoją muzyką przybliżył Polskę światu.

Na początku powinniśmy sobie uświadomić kim jest Fryderyk Chopin, a więc jest to polski kompozytor i pianista, który urodził się 22 lutego lub 1 marca 1810 w Żelazowej Woli, a zmarł 17 października 1849 w Paryżu. Tworzył w okresie muzyki romantycznej. Chopina określa się jako POETĘ FORTEPIANU.

Nawiązując do tematu ,,Fryderyk Chopin swoją muzyką przybliżył Polskę światu", bo Fryderyk tworzył bardzo piękna muzykę i zaczął komponowac w młodym wieku. Gdy na świecie dowiedzieli się, ze w Polsce jest taki zdolny kompoztor to także chcieli go posłuchać w swoim kraju i dlaego Chopin zaczął koncertować po świcie.

Fryderyk Chopin przybliżył Polskę światu, ponieważ tworzł utwory, które opiewały piękno polski oraz tworzyły melodje ludowe dla naszego kraju, która bardzo się spodobała wszystkim koneserą takiej muzyki.Myśle, że udało mi się pomóc.