Stwórz dialog miedzy ludźmi z obrazu Marc'a Chagalla "Spacer" (http://rylewicz.kdm.pl/wp-content/gallery/marc-chagall/marc-chagall-spacer.jpg).
Nie używaj wyrażeń slangowych, zapożyczeń z jezyka angielskigo itp.

--> temat mieliśmy "Miłość - czy zawsze taka sama?" więc ten dialog ma być jakby między ludźmi, którzy się kochają czy coś :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T19:47:48+02:00
Witam. oto moja wersja:

- Mój najdroższy, czyż nie pięknie zakwitają nam drzewa i krzewy tej wiosny? Czyż ich piękno i zapach nie sprawia, że unosisz się nad ziemią?
- Owszem, Pani. W naszym ogrodzie nieustannie pojawiają się co raz to nowsze pąki na krzewach. Ich woń przez uchylone okna wlatuje do naszego domu, wypełniając każdy kąt. Aż chce się żyć!
- Czy nie zechciałbyś, ukochany, podarować mi takiego wiosennego bukietu, jako wyraz miłości do mej skromnej osoby?
- Och, ależ najdroższa! Mógłbym podarować ci miliony takich bukietów, jeśli miałoby to utrzymać naszą miłość i nie pozwolić temu uczuciu nigdy zgasnąć, ale czyż nie wystarczam ci ja? To, co nas połączyło, wystarczająco jest silne, by nie zaniknąć w gąszczu szarej codzienności!
- Naturalnie, masz rację, mój kochanku. Nie istnieje potrzeba utrzymywania przy życiu uczucia, które ma w sobie tyle siły, by samo nie zostało zapomniane. Bądźże mi mężem na wieki.
- Będę. Ptaki i kwiaty śpiewają dziś wszem i wobec, iż kocham cię, a miłość moja odwzajemnioną jest.
- Dobrze ci śpiewają ptaki i kwiaty.


mogę naj? proooszęęęę.. ;)