Odpowiedzi

2010-03-28T19:42:30+02:00
Maryja była to osoba inna niż każda.Zawsze pomagała ponieważ bardzo to lubiła.Uwielbiała dzieci i kochała kwiaty.Kiedy Józef potrzebował pomocy zawsze była chętna.Dużo przebywała w swoim małym ogródku.Zawsze ciężko pracowała.Kiedy dowiedziała się że będzie miała syna o imieniu Jezus była bardzo zdziwiona ale w sercu bardzo szczęśliwa.A kiedy Jezus się narodził obiecała że zajmie się nim najlepiej jak potrafi.Nawet po narodzeniu syna ciężko pracowała na utrzymanie swojej rodziny.Nigdy nie odpoczywała....
5 4 5
2010-03-28T19:44:37+02:00
Maryja była matką Jezusa i żoną Józefa. Anioł zwiastował jej, że zostanie matką Zbawiciela. W tamtych czasach kobiety, które były ciężarne, a nie miały męża były kamienowane, dlatego Anioł we śnie objawił się Józefowi z Arymatei i prosił o opiekę nad Maryją. Maryja była przyjaciółką Elżbiety, matki Jana, której fenomen polegał na tym, że nie mogła zajść w ciąże, a dzięki głębokiej wierze powiła syna.
Podczas wielkiego spisu ludności Józef wyruszył w drogę do miasta w którym przyszedł na świat, tam też, w Betlejem, Maryja urodziła syna, w stajence, w ubóstwie, ponieważ nigdzie nie było dla nich miejsca. Opiekowała się nim, za co syn był jej wielce wdzięczny. Po jego śmierci jej opiekunem stal się Jan, jeden z uczniów Jezusa. Po własnej śmierci została wzięta do nieba z ciałem i duszą.
W kościele przypisuje się jej rolę pośredniczki między ludźmi a Bogiem. Poświęconych jej jest wiele sanktuariów, m.in. w Częstochowie, Licheniu czy Kalwari Zebrzydowskiej oraz Kalkucie. A także wiele świąt, np. Matki Boski Zielnej
5 3 5
2010-03-28T20:29:19+02:00
MARYJA
Maryja byłą żoną Józefa i miała syna Jezusa. Urodziła go w małej stajence w Betlejem. Jako jedyna nie posiadała grzechu pierworodnego. Uwielbiała pomagać innym opiekować się nimi. W drugiej połowie XIV wieku nadano Jej tytuł Królowej Polski i Królowe Narodu Polskiego. 1 kwietnia 1656 roku król Jan Kazimierz w katedrze lwowskiej ogłosił Maryję Królową swoich państw, a Królestwo Polskie powierzył Jej szczególnej opiece. 8 września 1717 roku spowodowano na Jasnej Górze, że Maryję, jako Królową Polski zaczęto czcić w cudownym obrazie w Częstochowie. Wyrazem oddania się Polaków pod opiekę Maryi jest zapis w konstytucji sejmowej z roku 1764, który mówi, że "Rzeczpospolita jest do swej Najświętszej Królowej Maryi Panny w częstochowskim obrazie cudami słynącej nabożna i Jej protekcji w potrzebach doznająca. W 1924 roku papież Pius XI na prośbę narodu polskiego zezwolił na ustanowienie osobnego święta - Matki Bożej Królowej Polski 3 maja. Zaś także w 1924 roku papież Jan XXIII ogłosił Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski, główną patronką kraju, obok świętych biskupów i męczenników: Wojciech i Stanisław.
;)))
4 4 4