Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T20:42:33+02:00
Kraków, 21.03.2009r

Droga Charlene!

Bardzo się cieszę, że już jutro przyjeżdżasz do Polski. Nie mogę się doczekać, kiedy w końcu się spotkamy! Ale najpierw opiszę Ci polską kuchnię, żebyś nie była zdziwiona podczas posiłków.

Tradycyjna polska kuchnia jest ciężka, tłusta i zasmażana. I wysokokaloryczna. Ale nie przejmuj sie, to tylko tak strasznie brzmi - w rzeczywistości jest przepyszna! Jestem pewna, że nie będziesz w stanie oprzeć się specjałom mojej Babci!
Najważniejszy w Polsce jest obiad. Składa się z dwóch dań, a obowiązkowym - pierwszym - jest zupa. Najczęściej jest to żurek - biała, zakwaszana zupa z kiełbasą oraz ziemniakami albo jajkiem. Inne to rosół, czyli wywar z mięsa i jarzy lub barszcz czerwony - "czysty" wywar z buraków, podawana najczęściej z krokietami, które moga być z mięsem lub kapustą i grzybami.
Ogólnie w polskiej kuchni bardzo cenione jest mięso - kurczak, wołowina, wieprzowina, wędliny, różne rolady i kotlety. Podstawą są kotlety schabowe, tak. Moja Babcia robi wysmienite. Koniecznie będziesz musiała ich spróbować!
Uzupełnieniem są ziemniaki oraz jakaś surówka, najczściej zasmażana kapusta. I kompot. Kompot jest obowiązkowy.
Kolacje i sniadania wyglądają podobnie - często są składają się na nie kaszanka lub jajecznica.

Tak więc widzisz, że polska kuchnia jest bardzo urozmawicona i mam nadzieję, że będzie Ci smakować.

Do zobaczenia w Polsce już niedługo, całuję,
[twoje imię].