Jak z tych dwóch ocen postaci zrobić jedną?Żeby było o jednym i drugim razem jeden tekst.?
a) cześnik.
Moim zdaniem trudno określić, czy Cześnik jest postacią pozytywną, czy negatywną. Posiada zarówno wady jak i zalety. Wydaje mi się jednak, że jest osobą sympatyczniejszą niż Rejent, ponieważ nie kryje w sobie tyle tajemniczości i zawsze mówi to, co myśli.
b)rejent.
Rejent Milczek jest bohaterem niezbyt sympatycznym. Nie wzbudza we mnie sympoatii, wręcz przeciwnie - niechęć. Nikogo nie szanuje, nie liczy się z niczyim zdaniem. Jest gotowy "po trupach" dojśc do celu. To właśnie wywołuje we mnie antypatię do jego postaci.

1

Odpowiedzi

2010-03-28T20:17:44+02:00
Napisz to w taki sposób porównawczy :
Np. Cześnik jest osobą sympatyczną lecz Rejent nie zabardzo.
Zrób to w taki sposób.
Ja też miałam takie zadanie i miałam to dobrze :)
powodzenia !

Cześnik jest osobą sympatyczną lecz Rejent nie zabardzo.Cześnik jest starym kawalerem ,a Rejent starym wdowcem.Raptusiewicz jest nieco schorowany pozornie zamożny dzięki majątkowi Klary za to Milczek jak na swój wiek jest dość zdrowy ,właściciel drugiej połowy zamku,adwokat.Cześnik jest wysoki i dość tęgi.Rejent jest szczupły i niewysoki.Obaj panowie ubierają się w żupan,ozdobny pas i szlafnycę.Charakter:Raptusiewicz łatwo wybucha,jest ruchliwy,zawzięty,mściwy,pewny siebie,uparty i wyrachowany,a Milczek nieśmiały,łaskawy i łatwowierny.