Wyobraź sobie że jest rok 1942.mieszkasz w Generalnym Gubernatorstwie,masz męża i dwoje dzieci.pewnego wieczoru słyszysz cichutkie pukanie dobiegające od twoich drzwi."Gestapo"?-myślisz odruchowo i skurcz strachu ściska ci gardło."Niemożliwe,przecież łomotaliby na cały dom...Więc kto?"
Ostrożnie uchylasz drzwi.za progiem dostrzegasz wychudzoną kobietę, obejmującą kilkuletniego chłopczyka o wielkich ciemnych oczach.stoją bez słowa nie muszą nic mówić i tak wszystko jest dla ciebie jasne:tych dwoje Żydów uciekło z getta.Jeśli im pomożesz -zaryzykujesz życie swoje i rodziny.decyduj szybko;w każdej chwili ktoś może nadejść.Co zrobisz ?dlaczego?

1

Odpowiedzi

2010-03-28T20:28:57+02:00
Wpuszczę kobietę do środka tylko uprzednio upewnię się czy nikt nie patrzy. Jeśli teren czysty wezmę z rąk kobiety chłopca go, dam mu jeść i położę spać. Jej samej również coś przygotuję do jedzenia i odzienia. Polecę któremuś ze swoich dzieci aby w miarę możliwości stały na czatach. Gdyby pojawiło się gestapo starałabym się ukryć kobietę i dziecko. Jeśli jednak cała noc będzie spokojna rano postanowię co dalej. Przecież nie zostawię kobiety i dziecka na pastwę losu gdzie w każdej chwili mogą zginąć. Postaram się im pomóc nawet kosztem własnego życia i liczę na to, że sprawiedliwy Bóg ocali nas wszystkich.
1 5 1