Odpowiedzi

2010-03-28T21:02:43+02:00
Zenek Wójcik to główny bohater książki pt. "Ten Obcy". Ma około 16 lat i mieszka we Wrocławiu. Jego ojciec jest alkoholikiem, który ma swój zakład samochodowy. Jego matka nie żyje. Zenek uciekł od ojca w poszukiwaniu swojego wuja Antoniego Janicy.
Główny bohater książki jest wysoki, szczupły, ma gęste czarne brwi, czarne włosy i chude policzki. Jego ciało jest koloru szarego, ponieważ Zenek w czasie podróży nie miał dostępu do wody. Nosił na sobie wiatrówkę i ciemne spodnie. Na nodze, którą przebił szkłem, miał brudny, stary bandaż.
Zenka charakteryzowała przede wszystkim skrytość i tajemniczość, ponieważ wstydził się on mówić o swoim nieszczęściu. Bohater książki jest niezwykle odważny, co potwierdza bohaterskie uratowanie małego chłopca przed śmiercią. Zenek stara się zawsze dążyć do celu, udowodnić może to wytrwałe poszukiwanie wuja, pomimo skaleczonej stopy. Wśród rówieśników wyróżniał się małomównością. Cechuje go również pracowitość i ambitność m.in. to, że za wszelką cenę chciał oddać pieniądze Uli, pracując przy żniwach. Posuwał się również do kradzieży w celu zdobycia pieniędzy na jedzenie. Świadczy to o tym, że był pozbawiony rodzinnego szczęścia.
Zenek zaakceptował swoich nowych przyjaciół. W stosunku do Uli starał się być bardzo miły, darzył ją również wielkim uczuciem. Pestkę oraz Julka uważał za swoich wspaniałych przyjaciół, którzy starali mu się pomóc, jak tylko mogli. Natomiast w stosunku do Mariana był zmienny. Czasem uważał go za swojego przyjaciela, a czasem za dziwną osobę.
Moim zdaniem Zenek jest postacią pozytywną, wyróżniającą się niezwykłą odwagą. Jego złym posunięciem było zostawienie ojca w tak trudnej sytuacji
1 5 1