Odpowiedzi

2010-03-31T17:28:18+02:00
Ma być przykład, więc podam Ci świetny przykład.

Honor stanowi wielką ważność i udowodnili to chociażby Alek, Rudy i Zośka z lektury "Kamienie na szaniec". Walczyli za swój kraj, bo wiedzieli, że warto jest oddać krew za ojczyznę i chcieli, abyśmy żyli dziś na wolności. Dzisiaj czytamy o nich lekturę.

Pozdrawiam i liczę na najlepszą ;)
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-31T17:38:32+02:00
Honor. Czy stanowi on jakąś wartość w dzisiejszych czasach? Czy jest on ważny dla młodych ludzi czy może przestał się liczyć? Moim zdaniem Honor jest bardzo istotną wartością. Postaram się to udowodnić poniższymi przykładami z życia codziennego.
Pierwszym argumentem udowadniającym moją tezę są bójki chłopaków. W dzisiejszych czasach chłopcy nie pozwolą obrażać swoich bliskich lub ukochanych. Jeśli ktoś dopuści się takiego czynu ma wiele nieprzyjemności a czasami nawet może zostać pobity lub nastraszony. Sama nie pochwalam takiego zachowania jednak jest ono na porządku dziennym. Chłopcy strzegą honoru rodziny i przyjaciół.
Kolejnym przykładem z życia codziennego jest uprawianie sportu. Większość zawodników gra fair play, a jeśli nie przestrzegają tych zasad zostają zdyskwalifikowani. Przestrzeganie zasad również świadczy o naszym honorze, gdyż potrafimy pogodzić się z ewentualną porażką. Zachowujemy się w sposób honorowy gratulując przeciwnikowi.
Tak jak widzimy, honor stanowi wielką wartość dla każdego człowieka. Nikt z nas nie pozwoli obrażać bliskich, ani samego siebie. nasza uczciwość i umiejętność przegrywania również jest ważną cecha.

Mam nadzieje że coś ci tam pomogłam :)
5 4 5