Odpowiedzi

2010-03-28T22:00:04+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Uważam, że nie było słuszne, ponieważ nie było dokłądnie przemyślane pod względem przeprowadzenia go. Działania nie były do końca zaplanowane.
2 1 2
2010-03-28T22:00:29+02:00
Według mnie Powstanie warszawskie było potrzebne. Mimo iż większość z powstań w naszej historii kończyła się klęską i te o którym mowa również to jednak było ono potrzebne. Powstanie to dodawało ludziom siły w to że wojna może się skończyć. Wzrost uczuć patriotycznych w czasie wybuchu powstania był ogromny. Polacy pokazali świtu że nie poddadzą się i będą walczyć nawet jeśli z góry walka jest przegrana. Młodzi ludzie potrafili poświęcać swoje życie za wolną ojczyznę. Fakt jest faktem zła organizacja i brak pomocy z zewnątrz oraz braki w uzbrojeniu nie pozwoliły wygrać Powstania
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T22:10:49+02:00
Uważam, że powstanie warszawskie było niekonieczne, ponieważ podczas powstania zginęło bardzo wiele ludzi, 20 tysięcy żołnierzy, 180 tysięcy cywilów.Po stłumieniu powstania nakazano wszystkim opuścić Warszawę, nagrabiano wszelkie dobra kultury,wykształciły obozy koncentracyjne i pracy, osłabiono Polskie Państwo Podziemne.Gdyby Polacy byli lepiej przygotowani(posiadali tylko pistolety, karabiny, bomby, własnej produkcji)i było by ich więcej(36 tysięcy żołnierzy polskich,46 tysięcy żołnierzy niemieckich) to powstanie mogło by się udać.
Bez większego przygotowania ponieśliśmy klęskę.


Mam nadzieję, że pomogłam:))
Polecam się na przyszłość;]]
pozdrawiam
3 5 3