Odpowiedzi

2010-03-28T23:30:18+02:00
Wiosenny las dopiero co obudzony po zimie. Ostatnie śniegi już zeszły.
Gałązki drzew wypuszczają pierwsze pączki. Słychać już świergot ptaków,
na twarzy czuć powiew wiosennego wietrzyku. Tuż pod drzewami rosną setki przylaszczek i krokusów. Puszyste baźki wiją się do słońca, a wokół bazi rośnie barwinek, który niedługo zakwitnie. W oddali widać kwitnącą leszczynę, która później będzie obfitowała w orzechy. A wszystko to rozświetla piękne wiosenne słońce, które swoimi ciepłymi promieniami zaciera ostatnie oznaki zimy.

Myśle, że to powinno wystarczyć :) Proszę o naj;D
45 4 45
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-28T23:32:22+02:00
Las wiosną

--- Miejscem, które opisuję jest duży liściasty las w porze wiosennej.

--- Wchodząc do każdego lasu wiosną widzę jak wszystko budzi się do życia. Wokoło jest bardzo dużo zieleni. Idąc wydeptaną ścieżką patrzę na małe zielone roślinki, które w lecie będą już dużymi roślinami. Po drodze spoglądam na pierwsze wiosenne grzyby. Nie zrywam ich, bo są pod ochroną. Czuję piękny zapach, który bardzo dobrze działa na nasze samopoczucie - powietrze jest świeże i niezanieczyszczone spalinami samochodów. Słyszę radosny śpiew ptaków. Wokoło latają już przeróżne owady. Na skraju lasu znajduje się polana. Rosną tam przepiękne przebiśniegi i krokusy. Pojawia się zielona trawa, paprocie i inne rośliny.

---Uważam, że las wiosną jest piękny. Wszystkie zwierzęta i rośliny budzą się do życia. Można godzinami spacerować w otoczeniu zieleni i z zachwytem spoglądać na przyrodę.
46 3 46