Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-31T14:28:25+01:00
1.W rozmnażaniu bezpłciowym nie są wytwarzane DNA , a więc nie są przekazywanie genotypy. Organizmy rozmnażające się bezpłciowo o genotypach mało podatnych na mutacje są gorzej przystosowane do zmieniających się warunków środowiska.

Np. jesli szybko zmieni się temperatura otoczenia, młode komórki umrą.
2.Podział komórki to proces zachodzący u wszystkich żywych organizmów, w którym komórka macierzysta dzieli się na dwie lub więcej komórek potomnych. Najpierw następuje podział jądra komórkowego poprzez mitozę, mejozę lub amitozę. Po podziale jądra dzieli się cytoplazma - cytokineza. Podział komórkowy jest jedną z faz cyklu komórkowego.Pączkowanie jest to rodzaj rozmnażania bezpłciowego. Polega ono na wytwarzaniu przez rodzicielski organizm małego fragmentu, który po oderwaniu się od rodzica samodzielnie rozwija się w identyczną genetycznie jego kopię. Można powiedzieć, że z genetycznego punktu widzenia pączkowanie to rodzaj klonowania. Przez pączkowanie mogą rozmnażać się np. gąbki, parzydełkowce, stułbie, u których proces ten jest poprzedzony mitotycznym podziałem jądra komórkowego. Wiele roślin (np. byliny) również potrafi się rozmnażać przez pączkowanie.
4 5 4
2009-10-31T14:31:04+01:00
Ponieważ osobniki któe rozmnażają się płciowo maja cechy obojga rodziców , a bez płciówo są one identyczne jak rodzic .


Podział komórki polega na przedzieleniu się organizmu na 2 części i kazda z nich zyje , rozmnażają się tak dzdzownice. a począkowanie z jednej rzeczy wyrasta ( pączkuje 2 ) np. drożdże.
4 5 4