Napisz na podstawie słów Karola Wojtyły, że miłość jest jedynym właściwym odniesieniem osoby do osoby w życiu Twojego pokolenia. Liczę na szybkie rozwiązanie, najlepiej dzisiaj:)
Z góry dziękuję:) A i odp ma być w formie wypracowania na min 2 strony:)
Dzięki
pilne!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-01T11:26:17+02:00
Miłość jest jedynym właściwym odniesieniem osoby do osoby w życiu
Zacznę od tego, że stwierdzenie że miłość jest jedynym właściwym odniesieniem osoby do osoby w życiu jest bardzo adekwatne do życia nie tylko mojego pokolenia i otoczenia ale i innych ludzi.
Weźmy pod uwagę wszytskie wojny, zatargi, walki nieporozumienia na całym świecie, codziennie zastanawiam sie po co to wszytsko, dlaczego? Przecież można się dogadać za pomocą słów, za pomocą okazania sobie szacunku i miłości do bliźniego. Ludzie biorący udział w tych wojnach chcą udowodnić swoją wyższość zabijając, ale czy na pewno tym sposobem udawadniają wyższość?
Moim zdaniem wręcz przeciwnie, poniżają się i udawadniają, że są słabi. Gdyby jednak ktoś odważył się i jakis zatarg, spór próbował załatwić dobrym słowem szacunkiem i miłością pokazałby klasę i wyższość.
Miłość do bliźniego ma ogromną potęgę tylko ludzie nie zdaja sobie z tego sprawy.
Moje pokolenie bywa bardzo różne.Nie zwasze sprawdzają się słowa Jana Pawła II gdyz ludzie w dzisiejszych czasach, nawet tacy młodzi jak moje pokolenie kieruja się przemocą, i nie wiedzą tak samo jak dorośli, że miłością można załatwić wiele, a praktycznie wszystko. Dlaczego tak młodzi ludzie czesto napiewają do siebie nienawiścia, zapominają o szcunku?
Na to pytanie brak mi odpowiedzi.
Pomimo iż moje pokolenie bywa różne i nie zdaje sobie sprawy jak wielką potęge ma miłość, że jest to jedyna słuszna droga do zgody w moim otoczeniu staram się aby to właśnie miłośc i szcunek rozwiązywały konflity i problemy międzyludzkie.