Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T21:26:06+02:00
W 19 wieku, kolej była budowana z wielkich miast przemysłowych jak Leeds i manchester do nadmorskich miasteczek jak blackpool i Scarborouch. Po raz pierwszy zwyczajnie pracujący ludzie mogli pojechać nad morze. Zwykli jeździć na jednodniowe wycieczki w niedziele oraz w święta jak Wielkanoc. Tradycyjnie, wylegiwali się na leżakach na plaży pływali w morzu, oraz jedli ryby i chipsy. Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie "Punch and Judy, budować zamki z piasku i jeździć po plaży na osiołku.

W latach 50, 19w zaczęto handlować zorganizowanymi wakacjami. w latach 60 i 70 Brytyjczycy coraz częściej opuszczali tradycyjne wakacje nad morzem, na rzecz słonecznych i cieplejszych mórz w takich krajach jak Hiszpania i Grecja. Wakacje w przyczepach kempingowych i pod namiotem także stały się popularne w latach 60 i 70 gdyż coraz więcej ludzi posiadało samochody.

W latach 90, prywatne linie lotnicze jak easyJet obcięło koszty biletów do wielu Europejskich celów. Loty dalekiego zasięgu także staniały, co sprawiło że egzotyczne wakacje w Australii lub Azji stały się dostępne dla zwyczajnych rodzin. Coraz więcej ludzi zaczęło rezerwować swoje loty oraz noclegi, co sprawiło że rynek wakacji zorganizowanych zmalał.

Nawyki wakacyjne Brytyjczyków nadal się zmieniają.Rosnący poziom dostatku oznacza dla wielu rodzin, że drugie zagraniczne wakacje - często zimowe wyjazdy na narty - stają się możliwe. Odpoczynki w miastach także zyskują na popularności, i to nie tylko pobliskie cele - Las Vegas, Dubaj Oraz Cape Town stały się ulubionymi celami łikendowych wypoczynków. Niezależne podróze stają się coraz bardziej popularne, bo Internet pozwala wczasowiczom znajdować najlepsze oferty.