'Ależ niesamowita historia!" Napisz opowiadanie o jakimś ciekawym wydarzeniu, w którym uczestniczyłeś lub którego byłeś świadkiem. Aby ubarwić tekst swojego opowiadanie, możesz użyć:
* zdań wykrzyknikowych, np. To był nasz samochód!
* słownictwa oceniającego, np. świetny, wspaniały, cudowny, okropny, koszmarny
* porównań, np. zrobił się czerwony jak burak
* sformułowań nazywających uczucia i wrażenia, np. oblał mnie zimny pot ; poczułem, że włosy stanęły mi dębaProszę o pomoc!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-31T15:37:30+01:00
Pare dni temu spacerowałam z moja kolezanka brzegiem rzeki. Rozwamiałysmy o szkole, chlopakach i znajomych. dzien by bardzo pochmurny i zbieralo sie na deszcz. po drugiej stronie rzeczki miejscowi rybacy lowili ryby. nagle uslyszalam szczekanie. odrazu wiedzialam ze pan darek jest tu ze swoim psem. z moja przyjaciolka magda, szybko poszlysmy na pomost gdzie zawsze lowil ryby. Odrazu przywital nas Max. Szczekal i merdal radosnie ogonem. zaczelysmy sie z nim bawic. nagle uslyszalam huk, az wlosy stanely i deba. Pan Darek wpadl do rzeki! widzialam tylko jak woda rozplywa sie na boki i to jak max wskakuje za nim. ta scena ktora zobaczylam byla niesamowita. max zacza ciagnac pana darka na brzeg rzeki. w tym czasie zbieglo sie juz duzo ludzi, ktorzy pomogli wyciagnac rybaka na plaze. wkrotce przyjechalo pogotowie i wszystko bylo juz wporzatku. co prawda ten dzien byl koszmarny jednak max zasluzyl na duzą nagrode!
54 4 54