Odpowiedzi

2013-02-02T19:06:25+01:00

Na odleglej planecie mieszkał Mały Książę, który był dobrym i miłym chłopcem. W stosunku do innych zawsze grzeczny i prawdomówny, mógłby uchodzić za wzór do naśladowania.
Dotąd nasz bohater prowadzil spokojny tryb życia, ale nagle nie wiadomo skąd pojawiło się maleńkie ziarenko, z którego wyrosla piękna róża i Mały Książę uległ jej urokowi. Chłopiec bardzo się starał, aby róży niczego nie brakowało. Podlewal ją, chronił przed chłodem i ciągle znosił jej kaprysy. Piękny kwiat nie okazywał wdzięczności małemu chłopcu. Róża byla wobec chłopca niewdzięczna i złośliwa. Zawsze dumna i pewna siebie tłumaczyła Małemu Księciu, że jest ona wyjątkowa i drugiej takiej róży na świecie nie ma. Chlopiec nie potrafi tego zrozumieć, a tym bardziej znieść zachowania Róży i postanowił zbadać inne planety. Pożegnał się, więc z kwiatem i wyruszył w nieznane. Róża, po opuszczeniu przez naszego bohatera planety, bardzo żalowala swojego niewłasciwego zachowania. Jednak nie zatrzymywala Małego Księcia i pozwolila mu się oddalić, choć juz wtedy zrozumiała, że chłopiec nie jest jej obojętny.
W swojej podróży po nieznanych obszarach, chlopiec spotkał Króla, który nie posiadał służby, poddanych, a mimo to lubil rozkazywać. Potem Próżnego, który uwielbiał być chwalonym, chociaż wokół niego nikogo nie bylo. Pijaka, który nadużywał alkoholu, bankniera, dla którego liczyly się tylko pieniadze. Spotkał tez Latarnika i bardzo go polubił, poniewaz ten ciężko pracował. Poznał również Geografa, który nie zwiedził świata, a zajmował się on jedynie zapisywanie w księgach istotnych wiadomości. Mały chłopiec był caly czas zdziwiony dziwnym zachowaniem doroslych i nie rozumial ich.
Na Ziemi, Mały Książę spotkał węża, który żył samotnie  na pustyni. To waśnie on obiecał pomóc chłopcu w powrocie na swoją planetę. Mały Książę poznał tez małego kwiatka. Trafił również do wspaniałego ogrodu z różami i był zdumiony, poniewaz jego róza twierdziła, ze jest taka jedyna na świecie. Potem chłopiec na swojej drodze zobaczył lisa, który dał się oswoić chłopcu i wytłumaczyl mu wiele waznych spraw. Własnie wtedy dotarło do Malego Księcia, że jego róża jest jedyna w swoim rodzaju i rzeczywiscie, drugiej takiej na świecie nie ma. Pojął też czym jest miłość, przyjaźń i odpowiedzialność za to co się oswaja. Spotkanie z lisem pozwolilo chlopcu zrozumieć wiele istotnych spraw. Maly Książę rozmawiał tez ze Zwrotniczym, który twierdził, iż dorośli sami nie wiedza czego chcą, gdyż nieustannie przemieszczają się z miejsca na miejsce oraz Sprzedawcę tabletek, które miały zapobiegać pragnieniu. Chłopiec dotrzymywał również towarzystwa pilotowi, który czuł się samotny i z nim spędził wiele czasu na rozmowach.
Mały Książę spotkal na swojej drodze wiele postaci i dzięki temu jego życie nabralo innego wymiaru. Teraz chłopiec chciał koniecznie wrócić na swoją planetę poniewaz bardzo tęsknił za swoją ukochaną różą. W powrocie do domu pomógł mu wąż. Chlopiec wrócił na swoją planetę, aby troszczyć się, opiekować i kochać różę.

fajne tylko trochę powtórzeń