Dzielisz pokój w akademiku z kolegą. Podczas jego nieobecności dowiadujesz sie o koncercie zespołu, którego lubicie. Wychodzisz na koncert i też chcesz powiadomić jego. Napisz do niego krótką notatkę w której: * wyjaśnij jak dowiedziałeś się o koncercie, *wytłumacz dlaczego nie mogłaś na niego poczekać, * podaj orientacyjną godzinę powrotu do akademika, *wyrazisz nadzieję, że w innym terminie pójdziecie razem na koncert tego zespołu.

1

Odpowiedzi

2010-03-30T09:32:39+02:00
Stefan!
Vor dem Moment habe ich gelernt, das Konzert The Black Eyed Peas ist heute. Zenek, aus dem Zimmer neben uns, sagte das in den Wirtschaftswissenschaften. Konzert beginnt für halbe Stunde, damit ich warte nicht auf dich. Ich will zurück zum Wohnheim um 24:00 Uhr. Ich hoffe, ein anderes Mal gehen wir zu Konzert zusammen!
XYZ

Stefan!
Przed chwila dowiedziałem się o koncercie The Black Eyed Peas. Zenek z pokoju obok mi powiedział na zajęciach z ekonomii. Koncert zaczyna się za pół godziny więc nie mogłem na ciebie czekać. Wrócę do akademika około godziny 24:00. Mam nadzieję, że innym razem pójdziemy na koncert razem!
XYZ