Trzeba wybrać jeden z poniższych tematów.

1. napisz w czym moje życie jest podobne do życia Mojżesza. ( co najmniej pół strony w zeszycie)
2.wcielając się w osobę Mojżesza napisz jak wyglądało by dzisiejsze wyzwolenie narodu wybranego ze zniewoleń dzisiejszego świata ( opowiadanie jak dziś człowiek może się wyzwolić).

z góry dzięki.
Pozdro: power

2

Odpowiedzi

2009-10-31T19:16:43+01:00
Odpowiedź na drugi temat to poprostu eschatologia, powtórne przyjście Pana Jezusa Chrystusa, najpierw będzie zabrany kościół(nie katolicki) - czyli wierni, chrześcijanie. Pan Bóg w cudony sposób wygra wszystkie wojny jakie będą wypowiedziane jago wybranemu ludowi izraelowi, przez co izrael stanie się potęgą - co wiemy z Apokalipsy św. Jana. Wiemy że ci żydzi którzy nie uwierzyli w Messiah'a dopiero wtedy uwierzą lecz będą wtedy za to cierpieć a następnie będą osądzeni. Czyli Pan Bóg w nad przyrodzony sposób wywyższy, wyzwoli Izraela z pośród narodów całej ziemi, nikt nie będzie w stanie się Mu sprzeciwić, Zamiast Mojżesza jak kiedyś Pan Bóg wyśle swojego ukochanego Syna Pana Jezusa Chrystusa w szacie z purpury, mieczem wychodzącym z ust i ogniście rozpalonymi oczyma z olśniewającym blaskiem swojej postaci. ( W końcu takim On jest, to tylko niektórzy artyści łamiący zasady Pisma Świętego malowali Go jak kobietę i najczęściej z trzema palcami wyciągniętymi, a On jest potężnym Panem, który pokonał śmierć oraz szatana.)
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-31T19:23:48+01:00
W dzisiejszych czasach człowiek jest zniewolony przez wiele rzeczy, które powinny służyć mu jako urozmaicenie codziennej nudy. Przytoczę tu niestety częsty ośrodek zniewolenia, którym jest telewizja. Na początku zaczyna się niewinnie, od ulubionego filmu. Później zaczyna wchodzić na ekran coraz więcej seriali, które (tylko na pozór) czynią ludzi szczęśliwszymi. W rzeczywistości to tylko pozory, które zabierają nam cenny czas oraz zdrowie. Bo jak tu się nie denerwować, gdy umiera (to nic, że po raz kolejny) bohaterka "Mody na sukces". Stopniowo człowiek zaczyna się wciągać w życie bohaterów i śledzić codziennie ich żywot. Przecież to tylko aktorzy! Ja na przykład nie mógłbym siedzieć sześć godzin dziennie patrząc tępo w ekran. Współczuję ludziom, którzy w dobie komputerów są nimi tak zaabsorbowani, że nie widzą, jak sypie im się życie. Słyszałem, o pewnym Chińczyku, który zmarł, grając cały tydzień (!) do upadłego na komputerze. I był to dorosły 26-letni mężczyzna! Tak więc, nie tylko nastolatki narażeni są na tego typu ośrodki zniewolenia.
Postanowiłem dziś zrobić pewne doświadczenie. Otóż chciałem spędzić dzień dzisiejszy bez jakiegokolwiek środka komunikacji. Przyznam się, było ciężko, ale przemogłem się i nie odpisałem na smsa, który wysłała mi koleżanka. Udało mi się!
Rozmyślam, jak w XXI wieku człowiek może się uwolnić od zniewolenia przez komputer, alkohol, czy narkotyki. Myślę, że taki człowiek zniewolony przez chociaż jedną rzecz, powinien udać się do psychologa, bo sam sobie na pewno nie pomoże, bowiem nawet nie wie, że jest schwytany w sidła nowoczesnych trendów. Ubolewam nad tym, że wokół nas jest wiele ludzi potrzebujących pomocy, lecz nie zawsze zauważamy ich zniewolenie oraz problemy z którymi się borykają.

Chyba nie za długie? ;>
3 2 3