Odpowiedzi

2010-03-29T16:45:13+02:00
Przysłowie ,,człowiek człowiekowi wilkiem" oznacza, że ludzie chociąż są tacy sami to ciągle ze sobą walczę i są dla siebie niedobrzy. Zastanówmy się, czy tak naprawde jest.
Rozejrzyjmy się wokół siebie. Czy chociazby idąc ulicą nie widzimy wciąż walczących ze soba ludzi? Są małe spory, jak na przykład w szkole o lepszą ocene, czy o wyższe stanowisko w pracy. Ludzie walczą ze sobą o to,który lepszy, jendak często ta zwykła rywlizacja przeradza się w spór, czy to aby na pewno dobrze? Na pewno nie. Istnieją rówinież spory o pieniadze te najczęsciej spotykane. Warto przyjrzeć się złodziejom, czy okrdają oni kogoś innego? Nie. Włamują sie od domu jakiegoś człowieka. My orbrazamy nie kogo innego, ale własnie innych ludzi. Chociaż, keidy ktoś zasłabnie na ulicy, zawsze jest ktoś kto mu pomoże. A kiedy potrzebujesz pomocy w szkole, znajdzie sie ktoś kto wyjaśni Ci sprawe.
Także nie możemy stwierdzic jednogłośnie czy to przysłowie mówi prawde. Każdy z nas ma w sobie cechy ludzki, jak te i ,,wilcze". Ja jednak byłabym za tym, aby uznać przysłowie ,,człowiek człowiekowi wilkiem". Bo ludziom łatwiej znienawidzić niż pokochać drugiego człowieka.

Liczę na naj, chociaż jest krótkie i nie najlepsze. :)