Co wydarzyło sie pod Arsenałem ?
Opisz tę sytuacje wykorzystując podane akapity i fragmenty zdań. Pytania umieszczone w nawiasach pomogą ci w sformułowaniu własnych myśli.


Chłopcy w napięciu czekają na ....
na twarzach maluje sie (jakich uczuć doświadczają chłopcy) ....
z uwagą wpatruja sie w ....
śledzą wzrokiem ....
Ale oto niespodziewanie pojawia sie granatowy policjant ( co w tej sytuacji robi zośka) ....
Juz widac zblizajaca sie więźniarkę ....
chłopcy nie czekają aż samochód zniknie im z oczu (co robią chłopcy) ....
(jak zachowują sie gestapowcy) ....
Chłopcy są szybsi i bardziej precyzyjni. Akcja jest dobrze zaplanowana
ich działania przemyślane. Jednak na przekszkodzie stoi ukryty za autem Niemiec.
(jak zachowuje sie niemiec ?) .....
(co czują chłopcy) .....
Pierwszy przełamuje opor zośka (co robi ?) ....
(jak postępuja inni chłopcy ?) ....
Wzrokiem szukają rudego .....
Bardzo proszę o pomoc mam to na jutro ;(
w miarę możliwości proszę o rozpisanie się.

1

Odpowiedzi

2010-04-01T15:15:10+02:00
Chłopcy w napięciu czekają na jakieś informacje. Samochód więzienny spóźnia się. Każdy z nich zastanawia się w jakim stanie jest ich przyjaciel.
Na twarzach maluje sie koncentracja i skupienie. Każdy z nich ma jednak pewne obawy. Czy wszystko pójdzie dobrze? Boją się, że zawiodą, a nie mogą zawieść... Przecież chodzi o Rudego...Z uwagą wpatruja sie w ulicę, na której ma pojawić się więźniarka. Obserwują uważnie wszystko dookoła.
śledzą wzrokiem każdego, kto wyda im się podejrzany. Ale oto niespodziewanie pojawia sie granatowy policjant. Zośka szybko podbiega do niego i grozi zastrzeleniem. Policjant jednak ne ma zamiaru uciekać. Sięga po broń. Zośka jest szybszy. Granatowy policjant pada na ziemię zabity. Już widac zblizajaca sie więźniarkę. Nerwowość wzmaga się. Wiedzą już, że trzeba zacząć działać.
chłopcy nie czekają aż samochód zniknie im z oczu i zaczynają atakować.
Więźniarka próbuje zmienić kurs, ale chłopcy nie dają za wygraną. Obrzucają ją butelkami z benzyną. Przerażeni Niemcy wyskakują z auta i zaczynają strzelać.
Chłopcy są szybsi i bardziej precyzyjni. Akcja jest dobrze zaplanowana,
ich działania przemyślane. Wszystko idzie zgodnie z planem. Ulica roi się od martwych oficerów gestapo.Jednak na przekszkodzie stoi ukryty za autem Niemiec. Jest dobrze ukryty. Nie można go trafić, a on spokojnie ostrzeliwuje wszystko dookoła. Chłopcy są coraz bardziej zdenerwowani. Sytuacja nie jest wesoła. Pierwszy przełamuje opor zośka. Z okrzykiem na ustach podrywa się do biegu. Pozostali ruszają za nim. Udaje im się zastrzelić oficera. Alek szybko otwiera drzwi więźniarki. Mnóstwo przerażonych więźniów wypada na ulicę. Dla chłopców jednak nie to jest najważniejsze. Wzrokiem szukają przyjaciela. Jest!!! Jest Rudy!!! Posiniaczony, skatowany, ale żyje. Dopadają do przyjaciela i przenoszą go do samochodu. Rudy jęczy z bólu. Uratowali! Uratowali 3 dni jego życia...
4 5 4